M1 Mac mini & Gigabyte M27Q uyumlu mudur?

Asyneum

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,

Hem Gaming kasam var (Windows 10), hem de M1 Mac mini satın aldım.

Gigabyte M27Q 27" monitörümde Gaming PC'de DP ile bağlantı yaptığımda 170Hz alabiliyorum.

Monitörün KVK desteği varmış ve bunun en stabil halini Mac Mini'de nasıl kullanabileceğim hakkında bilgi sahibi değilim. Mac Mini'de bu özelliği kullanmak istiyorum ayrı klavye ve fare bağlamaktansa. Mac Mini'den monitöre hangi kabloyu satın almalıyım yüksek Hz değerli ve KVK desteğine sahip olabilmek için? Bir düşüncem var ama siz yön verirseniz çok iyi olacaktır.

"Sanırım KVK'nin çalışabilmesi için monitörden Type-C ile çıkış alıp, Mac Mini'ye HDMI ile bağlamam gerek."

Bilgisi dahilindeki kişiler destek olursa çok mutlu olurum,

Sağlıklı günler.

HDMI ile monitöre bağlanmanı önermem. Aşağıdaki linkteki gibi bir usb-c dp adaptörü alırsan daha yüksek tazeleme hızlarına ulaşabilirsin mac minide. 2k da HDMI 2.0 protokolü 170 Hz desteklemiyor diye biliyorum. Dp nin desteklemesi lazım.

HDMI ile monitöre bağlanmanı önermem. Aşağıdaki linkteki gibi bir usb-c dp adaptörü alırsan daha yüksek tazeleme hızlarına ulaşabilirsin mac minide. 2k da HDMI 2.0 protokolü 170 Hz desteklemiyor diye biliyorum. Dp nin desteklemesi lazım.

Merhaba, DP ile ana bilgisayarım olan Gaming PC'me bağlıyorum. KVK'yi sadece Type-C'den çıkış verirsem çalıştırabileceğimi okudum yabancı forumlarda ama tam emin olamadığım için buraya konusunu açtım. Monitörde 1 adet DP çıkışı var sadece.

Geri
Yukarı