Çözüldü M1 MacBook Air Stardew Valley Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
macOS

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
8
Ekran kartı
M1
İşlemci
M1
Oyunu Steam'den indirdim ancak oyun açılmıyor. Bir Reddit forumunda
sudo chown -v “$USER” ~/.config

komutuyla sorunun çözüldüğü bahsedilmiş ama User kısmına ne yazarsam yazayım "..." illegal name hatası alıyorum.
Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun Steam'de olabilir mi? Gogdan edinen arkadaşlarım aynı model laptop ile oynayabiliyor.

Olmuyorsa dosya doğrulayın veya Steam desteğe bildirin.

Dosya doğrulamayı denedim çözüm olmadı. İşletim sistemim macOS Sonoma sürümü. Uygulamayı bir süre açık tuttuğumda da kendi kendine kapanıyor. Sadece ikon gözüküyor. Etkinlik monitöründe de bu şekilde gözüküyor:

Ekran Resmi 2023-11-20 00.16.22.png

Dosya doğrulamayı denedim çözüm olmadı. İşletim sistemim macOS Sonoma sürümü. Uygulamayı bir süre açık tuttuğumda da kendi kendine kapanıyor. Sadece ikon gözüküyor. Etkinlik monitöründe de bu şekilde gözüküyor:

Sorun çözüldü.

Çözüm:
Stardew Valley'i başlatmadan önce macOS Terminal de bu komutu yazın:
Sudo chown -v “$USER” ~/.Config

Buradaki “$USER” kısmını tırnaklar dahil olmak üzere silin. Buraya bilgisayarınızdaki kullanıcı adınızı yazın. Örneğin benim cihazımdaki oturum açtığım kullanıcı adı "Tezcan". Bu alana küçük harflerle tırnak işareti olmadan tezcan şeklinde yazdım. Bilgisayarı başlattığımda oyun açıldı.
Direkt açılmıyor maalesef. Uygulama ikonu gözüküyor ancak açılmıyor. Üzerine basılı tuttuğumda da çıkmaya zorla seçeneği çıkıyor.

Sorun Steam'de olabilir mi? Gogdan edinen arkadaşlarım aynı model laptop ile oynayabiliyor.

Sorun çözüldü.

Çözüm:
Stardew Valley'i başlatmadan önce macOS Terminal de bu komutu yazın:
Sudo chown -v “$USER” ~/.Config

Buradaki “$USER” kısmını tırnaklar dahil olmak üzere silin. Buraya bilgisayarınızdaki kullanıcı adınızı yazın. Örneğin benim cihazımdaki oturum açtığım kullanıcı adı "Tezcan". Bu alana küçük harflerle tırnak işareti olmadan tezcan şeklinde yazdım. Bilgisayarı başlattığımda oyun açıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı