M1 MacBook temizliği

ichbinheimdall

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, M1 olduğunu bilerek belirttim çünkü bu model bence daha hassas ve camı daha bir farklı adeta jelatin gibi. Ekranı önce hafif nemli ıslak bezle iyice sildikten sonra gözlük bezleri ile bastıra bastıra siliyorum ayna gibi yapıyorum, bunu yaparken ekranı masaya klavye kısmı hava gelecek şekilde yapıyorum. Klavyeye üse ıslak mendil ve sıkı üfleme ile temizlik uyguluyorum. Amazon'dan ekran koruyucu sipariş ettim bir de mat kılıf var ancak kılıfın kenarlarından doğal olarak ufak tanecikler vs. girdiğinden cihazı sadece masada kullanmaya dikkat ediyorum. Size sorum klavye temizliğinde ne yapabilirim?

Bir de touchpad kenarlarındaki boşluklara bilekleri koyunca yazın terden su oluyor ve orada iz kalıyor, kenarlara peçete koyarak (bileklerimin altına) bunu önlüyorum var mıdır başka biri benimle aynı derdi yaşayan diye size danışmak istedim.

Cihaz: M1 MacBook Air.

Klavye koruyucusu, ekran canımını ve kılıfını tak yeter. Bu kadar takıntılı olmaya gerek yok, o kadar para veriyorsunuz eliniz makineye değsin.

Bu konuda yazdığım gibi silerseniz ekranı çizme ihtimaliniz çok düşük bastıra bastıra siliyorsanız ekranınızı çoktan çizidiniz bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı