M1 MacBook Air vs M1 MacBook Pro

Monterey yüklü. Safari kullanıyorum. Cihazda hiçbir aksesuar bağlı değildi. Hotspot ağına bağlı olduğum için belki veri tüketimi ve şarj tüketimi daha tasarruflu olabilir.

Ben cihazi yeni aldimda hiç güncelleme yapmadım Big Sur'ün sürümünü mu guncellemeliyim sizce yoksa monterey sürümüne mi gecmeliyim bu sürümler hakkında hiç bilgim yokta.

Ben cihazi yeni aldimda hiç güncelleme yapmadım Big Sur'ün sürümünü mu guncellemeliyim sizce yoksa monterey sürümüne mi gecmeliyim bu sürümler hakkında hiç bilgim yokta.
En günceli her zaman en iyisi. Big Sur ile Monterey arasında performans farkı dikkatimi çekmedi.
Olur da kurulumda sorun yaşarsanız benim başıma gelen probleme bakabilirsiniz: MacBook Air'e monterey inmiyor

En günceli her zaman en iyisi. Big Sur ile monterey arasında performans farkı dikkatimi çekmedi.
Olur da kurulumda sorun yaşarsanız benim başıma gelen probleme bakabilirsiniz: MacBook Air'e monterey inmiyor

Bendeki sürüm Big Sur 11.2.2 güncellemede iki seçenek var monterey 12.01-12, 3GB, sürümü ile Big Sur 11.6.1- 5.76 GB yaziyor bu Big Sur'un son sürümü oluyor galiba monterey ondan sonraki çıkan versiyon mu oluyor.

Bendeki sürüm Big Sur 11.2.2 güncellemede iki seçenek var monterey 12.01-12, 3GB, sürümü ile Big Sur 11.6.1- 5.76 GB yaziyor bu Big Sur'un son sürümü oluyor galiba monterey ondan sonraki çıkan versiyon mu oluyor.
Apple'da her yeni çıkan sürümde isim değişikliği oluyor. En günceli Monterey.

Bu Big Sur'daki güncelleme ne ayak peki hocam 11.6.1 sürümünden bahsediyorum o eskidemi kaldı ilk defa MacBook kullaniyorumda bu konularda biraz cahilim.
Android veya Windows sürümleri gibi düşünebilirsin. Örneğin önce Android 8.0 çıkar sonra 8.1 , 8.2 gibi ara sürümler çıkar sonda Android 9 diye yeni sürüm çıkar. Big Sur 11 ile çıktı. Big Sur 11.6 da Big Sur’un son sürümü. Direkt Monterey’ e geçebilirsiniz.

Android veya Windows sürümleri gibi düşünebilirsin. Örneğin önce Android 8.0 çıkar sonra 8.1, 8.2 gibi ara sürümler çıkar sonda Android 9 diye yeni sürüm çıkar. Big Sur 11 ile çıktı. Big Sur 11.6 da Big Sur'un son sürümü. Direkt Monterey'e geçebilirsiniz.

Hocam montereye güncellesem pil sürem iyileşir mi acaba sizdeki gibi pil süresi alabilsem yeterli bana sizde 42 dk da yüzde 4 şarjım azaldı dediniz yani ort 10 dk da %1sarjiniz iniyor bende işe ayni şartlarda 8 dk da %1sarjim iniyor.

Hocam montereye güncellesem pil sürem iyileşir mi acaba sizdeki gibi pil süresi alabilsem yeterli bana sizde 42 dk da yüzde 4 şarjım azaldı dediniz yani ort 10 dk da %1sarjiniz iniyor bende işe ayni şartlarda 8 dk da %1sarjim iniyor.
Size evet veya hayır diyemem, bulunduğumuz koşullar tam eşit değil. Yine de en güncel yazılım kullanmak her zaman en iyisi.

Bulunduğumuz şartlar eşit değil derken hocam hangi sartlar.
Oda sıcaklığı, wi-fi sinyali, ekran parlaklığı vs birebir aynı koşullarda test yapamayız. Yani bilmiyorum belki sürümden kaynaklı veya pilden kaynaklı farklılık olabilir. Sonuçta kimyasal bir ürün pil aynı kalitede üretilmemiş olabilir. Bu sorunu yaşayan başka birini de görmedim maalesef. Siz de testi tekrar edin isterseniz. Monterey’e güncelleyin. Ben bu videoyu açmıştım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı