M1 MacBook uygulama silinmiyor

WatBranchi

Kilopat
Dün bilgisayarı denemek amacıyla Steam'den Path of Exile adında bir oyun indirdim. Sonrasında silmek istedim ve bir şekilde sildiğimi düşünüyorum ancak uygulama ilk etapta uygulamalarda (program ekle kaldır gibi bir yer) gözüküyor ancak sil tuşuna bastığımda herhangi bir aksiyon olmuyordu. Şimdi bir şekilde sildim ama bu sefer de launchpadde oyun gözüküyor ve oradan kaldırılmıyor.

Not: Bu bilgisayarda oyun oynanmaz vs şeyler yazmanıza gerek yok zaten bunun bilincindeydim. Sadece denemek istedim.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2021-05-12 03.19.57.png
    Ekran Resmi 2021-05-12 03.19.57.png
    946,2 KB · Görüntüleme: 354
  • Ekran Resmi 2021-05-12 03.20.12.png
    Ekran Resmi 2021-05-12 03.20.12.png
    987,3 KB · Görüntüleme: 326
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi yeniden başlatmayı denedin mi? Anlık bir refleksle orada kalmış olabilir. Girdiğinde çalışıyor mu? Belki tam olarak silinmedi. Zorla silme uygulamaları var en son onu deneyin.

Dün bilgisayarı denemek amacıyla Steam'den Path of Exile adında bir oyun indirdim. Sonrasında silmek istedim ve bir şekilde sildiğimi düşünüyorum ancak uygulama ilk etapta uygulamalarda (program ekle kaldır gibi bir yer) gözüküyor ancak sil tuşuna bastığımda herhangi bir aksiyon olmuyordu. Şimdi bir şekilde sildim ama bu sefer de launchpadde oyun gözüküyor ve oradan kaldırılmıyor.

Not: Bu bilgisayarda oyun oynanmaz vs şeyler yazmanıza gerek yok zaten bunun bilincindeydim. Sadece denemek istedim.
Finder da uygulamalara gelin oradan çöp kutusuna sürükleyin.

Finder da uygulamalara gelin oradan çöp kutusuna sürükleyin.
Uygulama finderda gözükmüyor maalesef.
Sistemi yeniden başlatmayı denedin mi? Anlık bir refleksle orada kalmış olabilir. Girdiğinde çalışıyor mu? Belki tam olarak silinmedi. Zorla silme uygulamaları var en son onu deneyin.
Sistemi yeniden başlattım sorun çözülmedi. Uygulamaya tıkladığımda herhangi bir etkileşim olmuyor.

Launchpad'den silmek istediğiniz şeyi docka tutturun. sonra ona sağ tıklayıp seçeneklere ve ardından Finder'da göstere tıklayın. sonra çıkan Finder penceresinden onu silin.
Galiba silindi ancak bilgisayara kazık çaktı gibi :D Başka bir uygulamayla silmek en iyisi olacak teşekkür ederim.
Cleanmymac X uygulamasını edinin. Oradan kaldırmayı deneyin.
Bu uygulamayla deneyeceğim teşekkürler.

Finder --> Uygulamalar yolunu izleyin. Silmek istediğin uygulamayı çöp kutusuna sürükle ve çöp kutusunu boşalt. ;)
Finderda uygulamalarda o program/oyun gözükmüyor. Dediğim gibi Cleanmymac uygulamasından silmek daha iyi olacak sanırım. Şuan uygulama sadece launchpad de gözüküyor.

Dock'tan Finder'a tıklayın ve şu yola gidin:
MAC HDD'niz/Sistem/Kitaplık/PreferencePanes klasöründen o bahsettiğiniz uygulama hangisiyse onun dosyasını silin. Tam kalkmamıştır dosya sizden çünkü bir önceki mesajda belirttiğim yöntemle genelde kalkması gerekiyordu. Eğer tekrar sorun yaşarsanız üçüncü parti uygulamalar kullanabilirsiniz lakin onlarda tam silmiyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı