M1 MacBook uygulama silinmiyor

WatBranchi

Kilopat
Dün bilgisayarı denemek amacıyla Steam'den Path of Exile adında bir oyun indirdim. Sonrasında silmek istedim ve bir şekilde sildiğimi düşünüyorum ancak uygulama ilk etapta uygulamalarda (program ekle kaldır gibi bir yer) gözüküyor ancak sil tuşuna bastığımda herhangi bir aksiyon olmuyordu. Şimdi bir şekilde sildim ama bu sefer de launchpadde oyun gözüküyor ve oradan kaldırılmıyor.

Not: Bu bilgisayarda oyun oynanmaz vs şeyler yazmanıza gerek yok zaten bunun bilincindeydim. Sadece denemek istedim.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2021-05-12 03.19.57.png
    Ekran Resmi 2021-05-12 03.19.57.png
    946,2 KB · Görüntüleme: 355
  • Ekran Resmi 2021-05-12 03.20.12.png
    Ekran Resmi 2021-05-12 03.20.12.png
    987,3 KB · Görüntüleme: 327
Son düzenleyen: Moderatör:
Dock'tan Finder'a tıklayın ve şu yola gidin:
MAC HDD'niz/Sistem/Kitaplık/PreferencePanes klasöründen o bahsettiğiniz uygulama hangisiyse onun dosyasını silin. Tam kalkmamıştır dosya sizden çünkü bir önceki mesajda belirttiğim yöntemle genelde kalkması gerekiyordu. Eğer tekrar sorun yaşarsanız üçüncü parti uygulamalar kullanabilirsiniz lakin onlarda tam silmiyor diye biliyorum.
Burda da görünmüyor.

Hocam şuan farkettim aslında steamda silinmemiş. Ama o bilgisayarda hiçbir yerde kesinlikle gözükmüyor. Tabi şurası hariç; görseli paylaşıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2021-05-13 03.15.20.png
    Ekran Resmi 2021-05-13 03.15.20.png
    838,6 KB · Görüntüleme: 111
  • Ekran Resmi 2021-05-13 03.20.20.png
    Ekran Resmi 2021-05-13 03.20.20.png
    937,5 KB · Görüntüleme: 148
Son düzenleme:
Burda da görünmüyor.

Hocam şuan farkettim aslında steamda silinmemiş. Ama o bilgisayarda hiçbir yerde kesinlikle gözükmüyor. Tabi şurası hariç; görseli paylaşıyorum.
Dediğim gibi kaldırma işlemi tam gerçekleştirilmemiş. Aslında sistemde yokmuş gibi görünse de barındırdığı bazı kalıntılar var. Size bir diğer tavsiyem Steam'i ve oyunu tekrar yükleyin ve bu sefer sistemin kendisinden kaldırın.

Dediğim gibi kaldırma işlemi tam gerçekleştirilmemiş. Aslında sistemde yokmuş gibi görünse de barındırdığı bazı kalıntılar var. Size bir diğer tavsiyem Steam'i ve oyunu tekrar yükleyin ve bu sefer sistemin kendisinden kaldırın.

Aslında onuda denedim. Neyse artık çokta önemli değil. Peki sistemi sıfırlasam sorun çözülür mü? Tabi bu işlemide daha önce hiç denemedim nasıl olur bilmiyorum ama apple müşteri hizmetleri muhakkak yardım edecektir. Ben ilk defa MacOs kullandım bilgisayarı geçtiğimiz günlerde PT den almıştım sanırım iade edip windows'a geri döneceğim.

Aslında onuda denedim. Neyse artık çokta önemli değil. Peki sistemi sıfırlasam sorun çözülür mü? Tabi bu işlemide daha önce hiç denemedim nasıl olur bilmiyorum ama apple müşteri hizmetleri muhakkak yardım edecektir. Ben ilk defa MacOs kullandım bilgisayarı geçtiğimiz günlerde PT den almıştım sanırım iade edip windows'a geri döneceğim.
Sistemi sıfırlamanız taktirde tüm dosyalarla beraber hepsi gider. Mac güzel bir sistem. Oyun harici işlerde özellikle Photoshop, Illustrator, After Effect için çok kaliteli bir donanıma sahip. Tabi sizin deneyimleriniz burada önemli.

Sistemi sıfırlamanız taktirde tüm dosyalarla beraber hepsi gider. Mac güzel bir sistem. Oyun harici işlerde özellikle Photoshop, Illustrator, After Effect için çok kaliteli bir donanıma sahip. Tabi sizin deneyimleriniz burada önemli.
Aslında bu laptobu kullanım amacım derslere girmek, çeviri yapmak ve bazı çeviri uygulamalarını kullanmak ve film izlemekten öteye gitmeyecek. Kullanımından falan çok memnunum ama öğrenmem zaman alacak. Daha bir dosyayı bile silemiyorum :D

Dock'tan Finder'a tıklayın ve şu yola gidin:
MAC HDD'niz/Sistem/Kitaplık/PreferencePanes klasöründen o bahsettiğiniz uygulama hangisiyse onun dosyasını silin. Tam kalkmamıştır dosya sizden çünkü bir önceki mesajda belirttiğim yöntemle genelde kalkması gerekiyordu. Eğer tekrar sorun yaşarsanız üçüncü parti uygulamalar kullanabilirsiniz lakin onlarda tam silmiyor diye biliyorum.
Mac üzerinde silmek için vs. üçüncü parti uygulamalara çok güvenmiyorum ama işe yarama ihtimali de var. Cleanmymac ile deneyin.

Uygulamanın üzerine fare imleci ile basılı tutun üst tarafta çarpı işareti çıkar genelde silinen uygulamalarda. Ben denemiştim. Apple iPhone telefonlar gibi.

Dosya Ekleri

• Screen Shot 2021-05-17 at 1.10.28 PM.png
    Screen Shot 2021-05-17 at 1.10.28 PM.png
    125,5 KB · Görüntüleme: 96
Arkadaşlar çözdüm =). Şimdi bende de aynı sıkıntı vardı. CS:GO ve F1 17 uygulamalarını sildim, gerek Steam'den vs her yerden. Ama lanet olasıca şey launch padden silinmiyor, herhangi bir şey de yapılmıyordu. Şimdi olayı açıklıyorum:
1) launchpade giriyorsunuz.
2) silinmeyen uygulamayı tutup aşağıdaki dock a atıyorsunuz.
3) Docktaki görsele iki parmak tık (kısaca sağ tık) oradan seçenekler Finder'da göstere tıklıyorsunuz.
4) çıkan ekrandan istemediğiniz uygulamayı tutup çöp kutusuna atıyorsunuz.
5) çöp kutusundan da sildikten sonra.
6) Docka girip bana dua ediyorsunuz. =)))

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı