M2 SSD Tavsiyesi

Rakuyy

Hectopat
Yer
istanbul
Merhaba, M2 SSD almak istiyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
Anakartım: MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon AC
Mevcut depolama bileşenlerim: 1 adet SATA HDD ve 1 adet SATA SSD.

Araştırmalarım sonucu bu SSD'yi buldum: Samsung 970 EVO Plus MZ-V7S500BW 500GB 3500MB/3300MB/s NVMe M2 SSD Disk
  • SSD'yi tamamen hızıyla sorunsuzca kullanabilir miyim?
  • Anakarta takabileceğim en fazla depolama biriminin fotoğrafını ekledim, burada ifade edilen M2 PCI-e ve M2 SATA var. M2 PCI-e ile NVMe aynı şey midir? Kitapçığa göre 2 adet M2 PCI-e NVMe takarsam 4 tane de SATA takabiliyorum. Doğru mu anlamışım, göz atarsanız sevinirim.
  • Farklı bir M2 SSD öneriniz varsa dinlerim. Teşekkürler.
11e895a5-2f45-4782-95da-149c9cde4918.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung veya Corsair’ın her hangi bir modeli olabilir. A-Data’ya kaymanızı önermem. Biraz daha ucuz ama bana kaliteli gelmiyor A-Data. Ve anladığım kadarıyla 2 tane M2 SSD takarsanız Sata portlarında 2 tanesi kullanılmasını engelliyor. (Emin değilim. Yanlış anlamış olabilir) Daha bilgili arkadaşlar o konuda yardımcı olurlar.

Crucial, XPG, Kingston, Samsung ve Corsair. Bu markalar kalitelidir hocam. Samsung biraz pahalı oluyor ama daha uzun ömürlüdür.

konuyu açtığım akşam ssdyi sipariş verdim. Yarın elimde olur. crystaldiskmark sonuçlarını sizinle paylaşırım.
over provisioning kısmından önerilen şekilde boyut da ayırdım 48 gb depolama alanını aldıfarklı bir ayar yapmam gerekiyormu ?

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    40,7 KB · Görüntüleme: 117
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı