M3 vs 14. Nesil i9

Arkadaşın söylediği gibi alım amacına bağlı. Basit işlerde ikisi de yeterli cihazlar ama işlemci performansını tüm güç isteyen işlemde bazı farklı değişkenlerede bağlı olarak M3 derdim.

Oyun oynamayacağım aslında bu sene YKS sınavına gireceğim bilgisayar mühendisliği istiyorum beni mezun olana kadar idare edebilecek güçlü bir laptop almayı planlıyorum. Oyun hiç oynamam ama Gaming laptoplar güçlü laptoplar olduğu için diğer işlerde de performanslı oluyorlar o nedenle merak ettim. Ben genelde hep Linux kullanıyorum bunu da göz önüne aldığında MacBook daha uygun değil mi?
@Shuichi Tatsuo

macOS Linux'tan daha iyi gözümde ancak Linux kullanacağım derseniz herhangi bir Windows ürün alabilirsiniz.

Oyun oynamayıp sadece iş yapan biri için bence Mac daha mantıklı. Sebebi ise çok basit Windows bir cihazın performansını Rize takmadan alamazken Mac cihazları pilde kullanırken tam performansından faydalanarak çok rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Yani alacağınız bir Mac hem uzun süreler boyu performansından pek bir şey kaybetmeyecek bu sebeple de uzun ömürlü olacak. Alacaksanız 16 GB modelini alın 8 GB bakmayın.

macOS Linux'tan daha iyi gözümde ancak Linux kullanacağım derseniz herhangi bir Windows ürün alabilirsiniz.

Oyun oynamayıp sadece iş yapan biri için bence Mac daha mantıklı. Sebebi ise çok basit Windows bir cihazın performansını Rize takmadan alamazken Mac cihazları pilde kullanırken tam performansından faydalanarak çok rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz.

Yani alacağınız bir Mac hem uzun süreler boyu performansından pek bir şey kaybetmeyecek bu sebeple de uzun ömürlü olacak. Alacaksanız 16 GB modelini alın 8 GB bakmayın.

MacBook'a Linux kuramaz mıyım?

Geri
Yukarı