M34, 4 yıl götürür mü?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, uzunca bir süre A34'ün düşmesini bekledim fakat fırsatı yakalayamadım. *vergi indirimli alacağım.

M34 şu an Samsung Store'da öğrenci indirimi ile 9.499₺'ye düşüyor. M34, A34'e göre işlemci ve RAM dezavantajda ama pil avantajı var.

M34 4 yıl Android güncellemesi, 5 yıl güvenlik güncellemesi alacak, güncellemelerden sonra kasmaya başlaması kötü olur.

Dosya Ekleri

• 1701420961736.png
    1701420961736.png
    30 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
1280 kötü bir işlemci değil, eğer ağır kullanmayacaksanız götürür.
Telefonda pek oyun oynayan biri değilim, genelde sosyal medyada takılırım.

Beni endişelendiren şey cihazın 4 büyük güncelleme alacak oluşu. Android 16'da kasar mı diye düşünüyorum. :D

Beni endişelendiren şey cihazın 4 büyük güncelleme alacak oluşu. Android 16'da kasar mı diye düşünüyorum. :D
Eğer iOS olsaydı hak verirdim çünkü uygulama desteği daha çabuk kesiliyor fakat Android tarafında işler daha iyi. Android 16'nın gelecek olması güncellemek zorunda olmanız anlamına gelmiyor. Güncelleme yapmadan önce yapan kişilere sorarsınız, performans kaybı varsa yapmazsınız bu kadar basit. Yani güncelleme kaynaklı endişeniz olmasın.

Exynos 1280 alacağı tüm güncellemeleri kaldırır ama isin içine oyun vs. girerse şüpheliyim.
Telefonda oyun çok az oynarım, hatta aylardır oynamıyorum.

Ama her gün sosyal medyaya girerim. Şimdiki telefonumun en büyük sıkıntısı YouTube'da klavye donuyor.

Telefonda oyun çok az oynarım, hatta aylardır oynamıyorum.

Ama her gün sosyal medyaya girerim. Şimdiki telefonumun en büyük sıkıntısı YouTube'da klavye donuyor.
Klavye donması, video donması gibi sorunları yaşayacağını düşünmüyorum çünkü 1280 güçsüz bir işlemci değil. Sosyal medyada da kasmaz. @Violet S hocamın dediği gibi oyunlarda sıkıntı çıkarabilir, onlar da ağır oyunlar. Subway Surfers gibi oyunlarda problem yaşamazsınız.

Peki MediaTek Dimensity 1080, Samsung Exynos 1280'den ne kadar farklı?
Dimensity 1080, Exynos 1280'den daha iyi ancak aralarında çok fark yok. Mesela Geekbench 6 tek çekirdekte Dimensity 1080 1030 puan alırken Exynos 1280 950 puan alıyor. Yani performans olarak aralarında az fark var. Buradaki önemli nokta, Dimensity 1080 Exynos 1280'den daha az güç tüketiyor ancak M34'ün 6000mAh bataryası var; yani hemen hemen aynı pil performansını verirler.

Geri
Yukarı