M34 telefon yere düştükten sonra OIS'in ses çıkarması

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Samsung M34 telefonumu bir sakarlık sonucu 1,60m yükseklikten tahta zemine düşürdüm. *Kırılmaz ekranda çatlak oldu ve kılıf yoktu

Düşme sonrası telefonun içinde kafamı karıştıran bir tıngırtı sesi gelmeye başladı. Ses kesinlikle OIS'den geliyor, daha önce bu kadar ses çıkarmıyordu diye hatırlıyorum. Düşmeden sonra kolumu tam uzatıp, telefonu salladığımda da duyuyorum o tıngırtı sesini.

Sesin beni endişelendirme sebebi artık OIS düzgün çalışıyor mu emin olamadım. OIS'i pek kullanan biri değilim fakat telefon daha 2 aylık bile olmamışken bir parçasını bozmak beni endişelendirir. Olaydan sonra kılıf sipariş ettim. :/

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

-------------------------
Rahatsız ettiğim için özür dilerim fakat bana yardım edebilirseniz sevinirim.

@erdmoks @lyforeid @Berkant29 @674823 @Violet S @WarDaddyy @Galvaniz Boru

Son düzenleme:
Hocam telefonu sallayınca bir ses geliyor. Gıcır gıcır ediyor böyle. Kulağıma götürünce gelen bir ses. Kulağıma götürmediğimde de dikkatli olunca geliyor. Bunu benim konuda bir arkadaşla konuşmuştuk şimdi hatırladım. O konuda içiniz rahat olsun yani bu ses düşmeden önce de vardı fakat artmış mıdır bilemem ama bence aynıdır. Ekranın çatlamasına üzüldüm ben de kılıfsız ve korumasız kullanıyordum alayım bari. Kılıfçılarda M34 kılıfı bulunmuyor.

Telefonu düşürmeden önce kaydettiğiniz videolar ile yeni çektiğiniz videoları karşılaştırın. Koyduğunuz videolar bana normal geldi.
OIS ile çekilmiş başka videom yoktu. Hepsi bu. Düştükten sonra netlik daha hızlı bozuluyor gibi hissettiriyor.

hocam bende s20 fe yi cebimden düşürmüştüm. Video konusunda hala sorun çıkartmadı bana. FHD 60 fps videoyu net şekilde çekebiliyorum (UHD 60 FPS var ama fazla GB yiyor). Sonuç olarak ustam ben videolarda bir problem göremedim ama garantiye almak istiyorsanız (telefonun garantisi varsa) teknik servise verebilirsiniz.

(telefonun garantisi varsa) teknik servise verebilirsiniz.
Sorun varsa bile sadece OIS'de olur gibi görünüyor. Garanti bitimine yakın(2 yıl sonra) muhtemelen komple bakım için garantiye yollarım.

Telefon daha 2 aylık bile olmadığından garanti ile uğraşmayacağım.

Emin olamadım açıkçası ama sanki biraz fazla bulanıklaşıyor gibi onun haricinde bir problem göremedim.

Merhaba, Samsung M34 telefonumu bir sakarlık sonucu 1,60m yükseklikten tahta zemine düşürdüm. *Kırılmaz ekranda çatlak oldu ve kılıf yoktu

Düşme sonrası telefonun içinde kafamı karıştıran bir tıngırtı sesi gelmeye başladı. Ses kesinlikle OIS'den geliyor, daha önce bu kadar ses çıkarmıyordu diye hatırlıyorum. Düşmeden sonra kolumu tam uzatıp, telefonu salladığımda da duyuyorum o tıngırtı sesini.

Sesin beni endişelendirme sebebi artık OIS düzgün çalışıyor mu emin olamadım. OIS'i pek kullanan biri değilim fakat telefon daha 2 aylık bile olmamışken bir parçasını bozmak beni endişelendirir. Olaydan sonra kılıf sipariş ettim. :/

-------------------------
Rahatsız ettiğim için özür dilerim fakat bana yardım edebilirseniz sevinirim.

@erdmoks @lyforeid @Berkant29 @674823 @Violet S @WarDaddyy @Galvaniz Boru
hocam görüntüde sıkıntı yok gibi geliyor bana. benim telefon da defalarca yüz üstü de olmak üzere düştü ama sıkıntı olmadı hiç. Ses kısmına hiç dikkat etmedim ama.

Geri
Yukarı