M34 telefon yere düştükten sonra OIS'in ses çıkarması

Ben de kılıf bulamadığımdan 5 yıllık emektar J6+'ın kılıfını kullanıyorum düşürürüm de paramparça olur diye.

Geçmiş olsun hocam.

Merhaba, Samsung M34 telefonumu bir sakarlık sonucu 1, 60M yükseklikten tahta zemine düşürdüm. *kırılmaz ekranda çatlak oldu ve kılıf yoktu.

Düşme sonrası telefonun içinde kafamı karıştıran bir tıngırtı sesi gelmeye başladı. Ses kesinlikle OIS'den geliyor, daha önce bu kadar ses çıkarmıyordu diye hatırlıyorum. Düşmeden sonra kolumu tam uzatıp, telefonu salladığımda da duyuyorum o tıngırtı sesini.

Sesin beni endişelendirme sebebi artık OIS düzgün çalışıyor mu emin olamadım. OIS'i pek kullanan biri değilim fakat telefon daha 2 aylık bile olmamışken bir parçasını bozmak beni endişelendirir. Olaydan sonra kılıf sipariş ettim. :/

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

-------------------------
Rahatsız ettiğim için özür dilerim fakat bana yardım edebilirseniz sevinirim.

@erdmoks @lyforeid @Berkant29 @674823 @Violet S @WarDaddyy @Galvaniz Boru

Ben de şimdi denedim bende de hafif bir tık tık tık sesi var. Telefonu hiç düşürmedim. Tam kameranın olduğu kısımdan geliyor. Az sallayınca gelmiyor biraz şiddetli sallamak istiyor. Bence bir zararı yoktur sanırım kronik hepsinde var.

Ben de şimdi denedim bende de hafif bir tık tık tık sesi var. Telefonu hiç düşürmedim. Tam kameranın olduğu kısımdan geliyor. Az sallayınca gelmiyor biraz şiddetli sallamak istiyor. Bence bir zararı yoktur sanırım kronik hepsinde var.

Hocam o ses OIS sesi. Çoğu OIS bulunan telefonda sallayınca o sesi duyarsınız. Kronik bir sorun değil yani.

Emin olamadım açıkçası ama sanki biraz fazla bulanıklaşıyor gibi onun haricinde bir problem göremedim.
Evet, düşmeden sonra kamera odaklanamıyor gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı