M4N68T-M sistem anakart ekranında kalıyor

Yürüyen HLTV

Hectopat
Ekran kartı
R7 240
Anakart
ASUS M4N68T-M V2
İşlemci
AMD Phenom II X4 925
Başlıkta yazdığım gibi PC'yi açtığımda anakart ekranında takılı kalıyor (Daha anlaşılır olması için görsel de ekledim.). Hiçbir şey yapamıyorum, BIOS arayüzü vs. diğer şeylere de giriş yapamıyorum. Yani hiç tepki vermiyor. Aklıma yapacak bir şey de gelmedi, yardımınıza ihtiyacım var.

Ek olarak anakartım: ASUS M4N68T-M V2.

Dosya Ekleri

• IMG_20220724_210459.jpg
    IMG_20220724_210459.jpg
    166,1 KB · Görüntüleme: 99
Ekran takılı olsun hocam. Zaten bunlar kalsın dedim.
Halihazırda 1 fan var. Onu çıkardım. USB Portları da. Bunları yapmamdan mı kaynaklı bilmiyorum ama sistemi başlattığımda anakarttan 1 uzun 2 kısa bip sesi geliyor.

Edit: 4 GB RAM'i çıkartmıştım onu geri takınca düzeldi. Ama ana sorun hala devam ediyor.

Zaten 4 GB RAM tek olarak da aynı değil mi?

Her iki RAM'in de arızalı olması düşük bir ihtimal. Anakart gibi duruyor. Bir de ekran kartını söküp anakart üzerinden deneyebilirsiniz. Bunda onboard var. Yani görüntü verir.

Anakart gibi duruyor hocam.
Yani bende RAM'lerde sorun olduğunu düşünmüyorum. FPS düşüşü yaşadığım için PC'yi temizledim, ekran kartını çıkarıp ayrı temizledim. Uzun süredir de temizlememiştim zaten. Temizlikten sonra görüntü aldım hatta oyun vs. oynadım sonrasında yeniden başlattığımda bu ekranda kaldı. Yarın tanıdık bir yere götürmem gerekecek gibi.

Bir de tekrar işlemciyi ve soketini kontrol edin. Yamulan pin falan var mı bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı