M5A78L-M ve IDE sabit disk

kasilis01

Hectopat
Merhabalar. Bir yakınımın yakında bilgisayarını yenileyeceğiz. ASUS'un M5A78L anakartına göz attım. M5A78L-M/USB3 - Motherboards - ASUS IDE sabit disk takılabilip takılamayacağını bu sayfada hangi özelliğe bakıp anlayabilirim? Elimizde bir IDE sabit disk var ve bütçe kısıtlı olduğu için yeni disk almak istemiyoruz. Teşekkürler.

Internal Ports bölümünden bakabilirsiniz benim gördüğüm kadarı ile IDE bağlantı noktası yok takamazsınız. Sata arabirimini kullanan bir disk almanız gerek.

IDE çok eski bir teknoloji, yerine SATA teknolojisine bıraktı.
Çok daha ufak bir kablo ile çok daha hızlı veri aktarımı yapılabiliyor Sata teknolojisi ile.

O anakartta IDE portu bulunmuyor, doğal oalrak IDE HDD'yi takamıyorsunuz. Zaten IDE HDD ne işe yarar ki ? Atın çöpe.
Veya ben gibi içini açıp işinize yarayacak bir hale getirin :D
https://www.technopat.net/forum/diger-konu-disi/24485-el-yapimi-mikrofon-tutacagim.html

- - - Güncellendi - - -

Dönüştürücüyle filan halledemez miyim? En ucuz SATA disk 160 lira+kargo
Dönüştürücüler mevcut ancak kolay bulamazsınız, IDE teknolojisine sahip bir HDD'nin size bir yararı olmaz, çöpe atma zamanı gelmiş, geçmiş.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı