M5A78L-MLX Anakart'ın Kendi Ekran Kartı

Burak Türe

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar,

Bilgisayarı 2 sene önce değiştirdim.Bugün anakart kullanım kılavuzuna ölesine bakarken kendi ekran kartının olduğunu gördüm.Anakart modeli M5A78L-MLX bu anakartta kendi ekran kartı bulunur mu ?

Kılavunuzun fotoğrafını atıcam ama kılavuzda Graphics bölümünde Integrated ATI Radeon HD 3000 QPU 1Gb yazıyor bu kendi içinde bulunan ekran kartımı? Eğer kendi ekran kartıysa bunu diğer takılı olan ekran kartını çıkartarak mı çalıştırabiliriz? Ve son olarakta Integrated ATI Radeon HD 3000 QPU 1Gb bu ekran kartı hangi oyunları açar? Teşekkürler şimdiden.

Dahili gpu'lar işlemcilere gömülü oluyor diye biliyorum.

Sandy Bridge'e kadar olması gerek öyle hatırlıyorum, anakart üzerinde idi o yongalar, sonrasında işlemcinin içerisine eklendiler.

Mesela Core 2 Duo ve Gigabyte G41M-Combo kombinasyonlu bir bilgisayarım vardı. Intel Media Accerlator GMA X4500 idi. Pentium'dada aynı GPU adını yazıyordu.

İşlemci Amd FX(tm)Quad Core Processor 3.60 GHZ RAM 4 GB Bu Anakartta bu ekran kartı Integrated ATI Radeon HD 3000 QPU 1Gb mevcutmu?Onu merak ediyorum.

Tümleşik ATI Radeon™ HD 3000 GPU bulunmaktadır içerisindedir. Anakartın sitesine girdiğinizde özellikler kısmında görebilirsin.

Evet gördüm. Şimdiki ekran kartını çıkarsam o ekran kartıyla oyun oynuyabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı