M5A97 EVO R2.0 1600 MHZ RAM 1333 Görünüyor

Merhaba arkadaşlar. Asus M5A97 EVO R2.0 anakartım var. RAM olarak Corsair Vengeance 2 x 4 1600 MHZ kullanıyorum fakat 1333 MHZ olarak görünmektedir. Bunu anakart üzerinden düzeltmenin bir yolu var mıdır?

AI Overclock Tuner'ı DOCP moduna alınca da bellekler olması gereken frekansında çalışıyor. Deneyin.

Son düzenleme:
Bellekler Kit mi?
Evet. Kit
Aynı ramler bende de auto da 1333mhz kendim 1600 e alıp sıkıntısız kullanıyorum.
Anakart z97x Gaming 5
Manuel ayarlayınca da 1333 görünmekte.
Muhtemelen performance moduna almışsınız anakart'ı, banada aynısı olmuştu.

Düzeldimi?
Her modda denedim. Sonuç değişmedi.
AI Overclock Tuner'ı DOCP moduna alınca da bellekler olması gereken frekansında çalışıyor. Deneyin.
Bunuda yaptım. Hala 1333 görünmekte. Acaba 1600 diye 1333 mü verdiler nedir...

Resim de göreceğin 3 mod var, bu modlardan herhangi bi oynama yaptınmı? Bide bios ayarlarını default yapıp, yeniden başlatın. Benim elimden bukadar geliyor, başka bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• 22_asus_M5A99FX_Pro_bios_screen.JPG
    22_asus_M5A99FX_Pro_bios_screen.JPG
    41,7 KB · Görüntüleme: 226
Faturası yokta garantisi devam ediyor. Faturayı çıkarttırıp bir kontrol edeceğim. Gerçi 2 yıla yakın oldu. Faturada 1600 yazıyorsa ve RAM 1333 çıkarsa birşeyde değişeceğini sanmıyorum.

Yinede teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Merhaba arkadaşlar Asus M5A99Fx Evo rv2 Anakartimin aynı sorunu mevcut düzeltiyorum fakat sistem geri 1333mhz cekiyor değeri neden acaba

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı