M5A97 EVO Rev 1.01 BIOS Güncelleme

Yunus YENER

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şu an kullandığım M5A97 EVO Rev 1.01 anakartın anakart sürümü 1102 sürümü olduğu için Asus Ez Flash 2 ile güncellemek istiyorum. Hoş gerçi BIOS sürümü Asus'un resmi web sitesinde en son 2012/10/24 tarihli 1604 sürümü. Her ne kadar yakın tarihli bir güncelleme artık olmasa bile mevcut sürümün üzerinden 3 farklı sürüm güncellemesi yayınlanmış. Sisteme yeni SSD takıp temiz kurulum yapacağım BIOS güncellemesi ile birlikte. Şimdi sormak istediklerim şunlar:
  1. Sizce bu güncellemeyi yapmam gerçekten gerekli mi?
  2. M5A97 EVO Rev 2.0 anakartın BIOS sürümü EVO Rev 1.01 için uyumlu mudur? Uyumlu olmadığını düşünerek yine de sormak istiyorum.
  3. Sisteme SSD takıp temiz kurulum yaptıktan sonra mı, önce mi BIOS güncellemesi yapmam daha sağlıklı olur?
Sistem Özellikleri:
-Anakart: ASUS M5A97 EVO Rev 1.01
-İşlemci: AMD Phenom x4 955
-İşlemci Soğutucu: Thermaltake Contac 30
-Power Supply: Thermaltake Litepower 600W
-Egzoz Fan: Thermaltake 120mm
-Ekran Kartı: Radeon HD 7850
-RAM: DDR3 8 GB 1333MHz
-HDD: 320GB - 160GB
-SSD: (Yeni takılacak) Corsair Force Le200

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce bu güncellemeyi yapmam gerçekten gerekli mi?
1102 sürümden sonra tam 3 kez sistem kararlılığı artırılmış, USB uyumluluğu geliştirilmiş ve yeni işlemci desteği eklenmiş. Dolayısıyla gerekli.
M5A97 EVO Rev 2.0 anakartın BIOS sürümü EVO Rev 1.01 için uyumlu mudur? Uyumlu olmadığını düşünerek yine de sormak istiyorum.
Uyumlu değil. Rev 2.0 adı üstünde farklı bir revizyon.
Sisteme SSD takıp temiz kurulum yaptıktan sonra mı, önce mi BIOS güncellemesi yapmam daha sağlıklı olur?
Fark etmez ama önce BIOS güncellemesi yapılırsa fena olmaz.

1102 sürümden sonra tam 3 kez sistem kararlılığı artırılmış, USB uyumluluğu geliştirilmiş ve yeni işlemci desteği eklenmiş. Dolayısıyla gerekli.

Uyumlu değil. Rev 2.0 adı üstünde farklı bir revizyon.

Fark etmez ama önce BIOS güncellemesi yapılırsa fena olmaz.

Cevabınız için teşekkürler. Az önce güncellemeyi yaptım ve şu an için ters giden bir durum yok. Sanırım birazdan SSD ile birlikte temiz kurulum yaparım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı