M5A97 LE R2.0 Windows 8 Kurulum Sorunu

liphter

Kilopat
Fakat sonuç değişmedi. Bu sefer o hatayı vermedi, fakat öylece dondu kaldı. Bir kaç kere daha denedim. En iyi denememde %59 da kaldı :D Daha da ilerleyemedim.
Hiç bir hata vermeden donuyor. Key sıkıntım vardı o çözüldü. Bu sefer de bu. Bilgisisayar kurulumunu yeni yaptım. Yakın bir arkadaşıma topladım bilgisayarı. Bende her hangi bir yazılım cd si falan mevcut olmadığı için, sizin paylaşımınıza yöneldim.
Acele yardımcı olursanız sevirim.

Tamam 1 saniye.

cpyTgK5.jpg

- - - Güncellendi - - -

cpyTgK5.jpg
rhXH6Lx.jpg
a60tkYm.jpg
NhgpdsS.jpg
XrF0S7M.jpg
qAVXpWS.jpg
bjC2kbE.jpg
TReS92l.jpg
GSdm0O2.jpg

​Üstte anlatmış olduğum gibi durum.

Windows 7'de kursan Windows 8'de kursan BIOS'u güncellemen lazım. Bıos güncellemesini herkes yapabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7'de kursan Windows 8'de kursan BIOS'u güncellemen lazım. Bıos güncellemesini herkes yapabilir.

Tamam o zaman bir kaç gün içerisinde arkadaşa gidip bir deneyeyim. Birde şuanda herhangi bir os yüklü olmadığı için pc de bios'u resmi siteden ne olarak indirmem lazım?
İşletim sistemi seçmem gerekiyor sanırım. Fakat herhangi bir işletim sistemi yüklü değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM3+/M5A97_LE_R2.0/M5A97-LE-R20-ASUS-1903.zip Bunu indirmelisin. Windows 7 ve Windows 8 içinde son sürüm Bıos aynı. 1302 sürümünden beri 5 tane Bıos güncellemesi çıkmış.

Anladım da bunu sen neye dayanarak önerdin. Hani sitede sana os sürümü seç diyor ya. Orada other yani diğer diye bir seçenek var onu falan mı seçerek yaptın. Bak burada.
M5A97 LE R2.0 - Motherboards - ASUS Buradan neyi seçtin?

- - - Güncellendi - - -

Az önce yine denedim. Verdiğin linkten indirdim. Usb ye attım. Ez flash a girdim. Fakat şöyle bir hata verdi. Dolayısıyla güncelleyemedim. Daha sonra windows 7 64 bit kurayım bari dedim. Fakat yine %57 de dondu. Şöyle bir donma yaşanıyor, mouse donuyor klavyenin ışığı sönüyor ve öylece kalıyor. Acaba anakartta mı bir sıkıntı var. Yani en sonunda kendi windowsumu durduk yere silip kuracağım. :D Artık resmen rezil olduk. Bir windows kuramadım :D
PlJpLlN.jpg
U8vddlD.jpg

O zaman sırayla güncellemeyi dene. BIOS dosya sistemi CAP olmuş.

Tamam deneyeyim. Ama sorun kesinlikle güncellemeden mi kaynaklanıyor acaba? Yoksa anakart'ta bir sıkıntı falan mı var.

- - - Güncellendi - - -

Güncellerken yine dondu. Artık hiç görüntü gelmiyor :D Pc açılıyor görüntü yok. Ekran kartını çıkarıp bir bios pilini takıp çıkarayım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı