M5A97 R2.0 Sistem Toplama

Danteox

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Ben bu sistemi 1 1.5 ay içerisinde alacağım. Sizce işlemciyi fx 6300 yapıp ekran kartını r9 290 mı alsam yoksa böyle iyi mi ?

fx 8320.png

Son düzenleyen: Moderatör:
11.5 ay içerisinde alacaksan bu sistemi seni teğmin ederim Recep BALTAŞ'ın bugün için önerdiği sistemi bile almayacaksın. Çünkü 11.5 ay sonraki teknoloji ile bugünkü teknoloji arasında dağlar ama dağlar kadar fark olacaktır. Biz burada sayfalarca tartışıp sana uygun sistemi toplasak bile sen son 1 hafta kala tekrar konu açacaksın. Zannediyorum Yöneticiler konuyu kilitleyeceklerdir.

Pardon. Ben 11.5 ay sonra olarak okudum. Özür dilerim. Arkadaşın topladığı sistem uygun ama Anakart hoşuma gitmedi. Bence günümüzde en az Z87 ya da Z97 chipsetli anakart alınmalı. Bu arada koyduğu ekrankartının soğutmasından çok çeken arkadaşlar var. Bence ekrankartın bununla değişmeli. Powercolor R9 290 Turboduo Gddr5 4Gb 512Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar Evet fiyatı daha pahalı ama daha başarılı bir soğutmaya sahip. Bu arada senin yerinde olsam işlemciyi Fx 6300 yapar monitörü bundan yapardım. :D 23" E2370Sd GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR - Vatan Bilgisayar
Böyle bir sisteme bu monitör yakışır doğrusu. :)

Değiştirmeden alın. Z87 veya Z97 şuanki bütçenizde bir işe yaramayacak. İşlemciyi düşürüp monitöre yatırmanın bir mantığı yok. Ekran kartı konusunda da tamamen şans işi. Bende bir sıkıntı yok.

Bunu dememin sebebi, sonuçta Fx 6300 ile R9 290 darboğaz yapmıyor. Bu ikiliyi kullanan bir çok arkadaş var. İnsanlar genelde monitörün boyutuna bakmıyorlar. Kutu kadar bir ekrankada 45-50 Fps alayım yeter diyorlar. Bence çok yanlış bir düşünce. Böyle bir sistem alıyorsunuz ve monitör 21.5 inç kalıyor. 23 inçte kafanızı sağa sola çevirerek oynamanın zevki bir başka. İşlemci Fx 6300 yapılıp, anakartta Msi 970 yapılırsa bayağı bir bütçe açılıyor. Bu bütçeye güzel bir monitör alınabilir. Sonuçta darboğaz oluşturmuyor ve arkadaş render yapmayacak. Dediğimi uyumadan önce bir 5 dakika düşünün derim.

Aslında ben bu sistemi biraz ileriye dönük alıyorum yani 5 6 sene kulanacagım amd fx 6300 beni biraz kuşkulandırıyor. R9 290 ı almaya calısıncada limiti cok asıyorum.

5-6 sene sonra oyunlar ne ayarlarda olur kimse bilemez kardeşim. Ama inaniyorumki low ayarlarda bile olsa Fx 6300 seni 6 yıl idare edecektir.

21.5 inç kutu gibi değil. Diğer konuyu sizle tartışmak istemiyorum çok tartıştık. Son sözüm; rahat olun 21.5 inç gayet yeterli bir ölçüdür kendim kullanıyorum. 23 inç monitör için işlemciyi düşürmenin anlamı yok. Benim yazdığım sistemi alın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı