M5A97 R2.0 tabanlı sistem

Ömer Güney

Hectopat
Tecrübeli arkadaşlar; aylardır araştırıyorum ve birçok alternatif kasa oluşturdum. Hepsi vatan bilgisayar sitesinden kararsızlığımdan ve bütçemi aştığımdan dolayı hala alamadım. Aklımdaki kasanın son halini linkliyorum. Ayrıca monitörümünde eski kaldığı ve oyunlarda istediğim görselliği vermeyeceğini düşündüğüm için 19'' led ve en ucuz monitörüde koydum. 100-150 tl kadar bir fazlalık var şu an sistemde. Daha orantılı bir sistem oluşturulabilir mi mesela 500W bir güç kaynağı bu sisteme yeterli olur mu? 100Wlık bir güce fazladan para mı veriyorum hd7850 alıp işlemciyi düşürmeli miyim vs vs ?

*VATAN COMPUTER - ZALMAN - Z11 PLUS MidT ATX S
*VATAN COMPUTER - XILENCE - XP600 600W 135MM FAN PSU GAM
*VATAN COMPUTER - PIONEER - DVR-S20FXV 24X
*VATAN COMPUTER - ASUS - M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) USB 3.0 SATA 3.0 Anakart - Anakart
*VATAN COMPUTER - GSKILL - 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram - Ram
*VATAN COMPUTER - ASUS - GTX650 DirectCU GDDR5 1GB 128Bit Nvidia DX11 Ekran Kart
*VATAN COMPUTER - WD - 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk - Dahili Harddisk
*VATAN COMPUTER - AMD - FX X6 6300 Soket AM3+ 3,5GHz 14MB Cache 32nm
*VATAN COMPUTER - VIEWSONIC - 19" VA1948A-LED MON

Hakkınızı helal edin bu arada biraz uzun tuttum. Konu açtığımda hep birbirine yakın sistemler geldi ama topladığım sistem böyle. Ezberden farklı bir sistem şimdi tekrar danışmak istedim bende olabildiğince uzun süre götürecek bir sistem olmasını istiyorum..

Kasamı değiştirmek istemiyorum. Başlıkta söylediğim gibi hem göz doyuran muhteşem tasarımı fan yuvaları kullanışlılığı ve diğer güzel özellikleri dolayısıyla hem uzun soluklu kullanabileceğim ileriye dönük hemde çok çok güvenilir performanslı bir kasa.

Hazır PSU bulunan kasalara göre fazla para vermekten çekiniyorum. Söylediğin PSU benim seçtiğimdende pahalı bir PSU. Şu an bile 100-150 tl aşmış bulunmaktayım bütçemi ama şöyle birşey yapabilirim;

Kullandığım RAM'i şununla değiştirirsem elime 100 tlden fazla bir para kalır ve söylediğini yapabilirim. Ama mantıklı bir değişim olur mu acaba?

http://www.vatanbilgisayar.com/gski...-tek-modul-ram/productdetails.aspx?I_ID=51566

Son düzenleyen: Moderatör:
Toplam (KDV Dahil):​
2.172,11 TL
*1.998,34 TL

Toplam %25 indirim ile 1629₺ fazlalığı nasıl atsam diye düşünüyorum sabit diski 500GB yapabiliriz.
Başkada aklıma gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı