Technitium MAC Adres Değiştirici

Sürüm: 6.0.3
Programcı: Shreyas Zare
Sistem Gereksinimleri: Windows 2000/XP/Server 2003/Vista/Server 2008/7/Server 2008 R2 / 8 (Developer Preview)
Maliyet: Ücretsiz

ScreenShot1.png

Technitium MAC Adres Değiştirici, NIC üretici veya sürücüsü bakılmaksızın Ağ Arayüz Kartı'nın (NIC) Media Access Control (MAC) adresini değiştirmenizi sağlar. Yazılımın çok basit bir kullanıcı arayüzü vardır ve her NIC ile ilgili geniş bilgi sağlar. Her NIC'e üretici tarafından kendi devresinde sabit bir MAC adresi kodlamıştır. Bu sabit kodlanmış MAC adresi Ethernet (LAN) erişimi için Windows sürücüleri tarafından kullanılır. Bu araç, orijinal sabit kodlanmış MAC adresini atlayarak, Ağ kartınız için yeni bir MAC adresi ayarlayabilir.

Özellikler:
  • Internet Protokolü v6 (IPv6) desteği eklendi.
  • 32-bit ve 64-bit hem de Windows 7 ve Windows 8 (Developer Preview) üzerinde çalışır.
  • Otomatik Güncelleştirme özelliği son sürümü kontrol eder.
  • Güncelleme özelliği ile ağ kartı satıcıları listesi IEEE.org'dan gelen son satıcı verilerini (Oui) indirmenize izin veriyor.
  • IPv6 desteği ile gelişmiş ağ yapılandırmasına geçiş sağlar.
  • Kullanılabilir tüm yazılım işlevselliği ile Komut satırı seçenekleri. Doğrudan uygulamak için belirli hazır ayar dosyasından bir hazır ayar seçebilirsiniz.
  • Önceki sürümde yer alan sorunlar giderildi.

Nasıl Etkiler?

Bu yazılım sadece Windows Kayıt Defteri içine bir değer yazar. Ağ Adaptörü Aygıt etkinleştirildiğinde, Windows, HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E972-E325-11CE-BFC1- 08002bE10318}\[NIC Kimliği Ör. 0001] adresine bakar. Eğer burada bir değer varsa, Windows bunu kullanır. Eğer yoksa, cihazın üzerindeki MAC adresi kullanacaktır.​

MAC Adresi Nasıl Değiştirilir ?

1. MAC adres değiştirici başladığında tüm ağ bağdaştırıcıları listeler.​
2. MAC adresini değiştirmek istiyorsanız adaptör seçin. Aşağıda seçiminizi ayrıntılarını alırsınız.​
3. Bilgi sekmesinde Change MAC Address seçeneği bulabilirsiniz. Bu alana yeni MAC adresini girin ve Şimdi değiştir'i tıklayın! Hatta mevcut satıcı listeden rasgele seçilen bir MAC adresine kadar doldurmak için Rastgele MAC Adres düğmesine de tıklayabilirsiniz.​
4. Ağ bağdaştırıcısı orijinal MAC adresini geri yüklemek için, adaptör seçin değiştir MAC adresi çerçeve içinde Restore Orijinal düğmesini tıklatın.​
NOT: Bu araç ile Microsoft Ağ Köprüsü'nün MAC adresi değiştiremezsiniz.​

Dosya Özellikleri
Adı:
TMACv6.0.3_Setup.zip
Boyut:
2.01 MB
CRC32:
64238F7E
Biçim:
ZIP dosyası
Hash Dosya
MD5:
5D309B2E C11399F4 4BDFA02B CC504468
SHA1:
71175D31 56979E2A 43E9B5AE 3FCD4E28 DCE855F6
SHA256:
C0238CCA 56C0637D 7B20161C 3A1FF07D 3123A5DC 8962A8E1 DE8BADC1 3A34EDED
İndirin
Technitium:
Download

Son düzenleme:
Hocam ben programı yükledim mac adresimi değiştirdim ama kafama takılan konu mac adresinin tam olarak değistirilemedigi notunuzdan dolayı. Microsoft Ağ Köprüsü'nün MAC adresi nasıl değiştirilebilir?

İnternet siteleri Ip logları tutuyor, peki bir siteye bir şeyler yazdığımız zaman anket, kayıt vs. Ip haricinde mac adreslerimizi öğrenebiliyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet siteleri Ip logları tutuyor, peki bir siteye birşeyler yazdıgımız zaman anket, kayıt vs. Ip haricinde mac adreslerimizi öğrene biliyor mu?

Düzenek kurup sisteminde uygulama çalıştırmadıkları sürece Mac adresini öğrenemezler. Düzenekten kastım Downloader tarzı yapılar. Bunun dışında sesli chat gibi sitelere girerken kurulan program site tarafından veri gönderilip çekilebildiği için Mac adresini alırlar. Aynı şekilde bilgisayarında Java varsa Java içerikli bir sitede bunu benzer şekilde mac adresini öğrenebilmekte.

Merhaba, ben oyunda iki hesaba bakmak için mac adresini değiştirmek istiyorum. Ancak yinede olmuyor yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı