Mac Air 8 GB mı 16 GB mı?

kayira

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar M1 işlemcili Mac alacağım, sadece günlük işler için kullanacağım, 8 GB mi 16 GB mı tercih etmeliyim? Günlük kullanımdan kastım ofis işleri, film, 30-50 tane arka arkaya açık olan sekmeler falan (makaleler).

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar M1 işlemcili Mac alacağım, sadece günlük işler için kullanacağım, 8 GB mi 16 GB mı tercih etmeliyim? Günlük kullanımdan kastım ofis işleri, film, 30-50 tane arka arkaya açık olan sekmeler falan (makaleler).

Hocam bende MacBook Air almak istiyorum kime sorsam 8 GB alma alacaksan saglam al 10 sene gitsin diyorlar çok dogru soyluyolar cunku harici RAM ekleme yapamiyorsunuz.

16 GB'a geçmek bütçenizi zorlamayacaksa 16 GB. Yok o kadar parayı fazladan 8 GB RAM için vermem diyorsanız 8 GB.

İsterseniz 1000 sekme açın. MacOS uzun süre kullanılmayan sayfaları önce Swap'a sonrasında ise ikincil depolamaya taşır. Yani 8 GB ile 16 GB arasında açabildiğiniz sekme bakımında çok büyük fark hissetmezsiniz.

16 GB'a geçmek bütçenizi zorlamayacaksa 16 GB. Yok o kadar parayı fazladan 8 GB RAM için vermem diyorsanız 8 GB.

İsterseniz 1000 sekme açın. macOS uzun süre kullanılmayan sayfaları önce Swap'a sonrasında ise ikincil depolamaya taşır. Yani 8 GB ile 16 GB arasında açabildiğiniz sekme bakımında çok büyük fark hissetmezsiniz.

Ben ybs bölümü için almak istiyorum Android studyo Python gibi uygulamalar kullanicaksam sizce 16 GB almak mantikli midir?

Ben ybs bölümü için almak istiyorum Android Studio Python gibi uygulamalar kullanicaksam sizce 16 GB almak mantikli midir?
Şahsen ben 16 GB alırdım. 2017 model MacBook Air bile 8 GB ile geliyor. 8 GB macOS üzerinde 2021 için çok ağır işlerde kullanılmadığı sürece yeterli. Ancak bundan 3-4 yıl sonra ne olur? Büyük ihtimal bugün 4 GB belleğe sahip Mac'ler gibi olur.

Ben şahsen var olan Mac'imi upgrade için 14" Air'i bekliyorum. Umarım yeni iMac'ler gibi 8 GB 256 GB'den çıkmazlar. Çünkü şu anki kullandığım cihaz zaten 8 GB 500 GB.

Şahsen ben 16 GB alırdım. 2017 model MacBook Air bile 8 GB ile geliyor. 8 GB macOS üzerinde 2021 için çok ağır işlerde kullanılmadığı sürece yeterli. Ancak bundan 3-4 yıl sonra ne olur? Büyük ihtimal bugün 4 GB belleğe sahip Mac'ler gibi olur.

Ben şahsen var olan Mac'imi upgrade için 14" Air'i bekliyorum. Umarım yeni IMac'ler gibi 8 GB 256 GB'den çıkmazlar. Çünkü şu anki kullandığım cihaz zaten 8 GB 500 GB.

Alirasam 16 GB almak istiyorum 1 kere aliyim beni uzun sure idare etsin.

Alirasam 16 GB almak istiyorum 1 kere aliyim beni uzun sure idare etsin.
Yabancılar gibi 2 yılda 1 Mac değiştirme planınız yoksa yükseltilmiş konfigürasyon uzun vadede pişman etmez.

Ki Android Studio diyoruz. Chrome'dan sonraki en büyük RAM canavarı.
ram studio.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı