Çözüldü Mac filtreleme işe yaramıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

437935

Hectopat
Makaleler
1
İnternetime bağlanan tüm kişilerin bağlantısını "canice" kesmek ve engellemek istiyorum. Ama bugün modem arayüzüne girip Mac filtrelemeden kara listeye birini eklediğimde hiçbir halta yaramadı. Sonra kendi telefonumda denedim, onda da yaramadı. Nasıl engelleyebilirim şu beleşçi mahlukatları?

Edit: İleride aynı sorunu yaşayan olursa açıklayıcı olması için görüntüyü ekliyorum;

sorun.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
Devre dışı bırakmışsınız filtreyi.
Etkin hale getirin.
İnşaAllah çalışır.
Ayrıca 5 GHz Wi-Fi kullanıyorsanız galiba onun için de ayrı olarak filtreleri ayarlamalısınız.
Etkin hale getirin.
İnşaAllah çalışır.

Ben etkin sanıyordum. Etkin yapınca tüm cihazların internet bağlantısı kesiliyor ama.

Etkin hale getirin.
İnşaAllah çalışır.
Ayrıca 5 GHz Wi-Fi kullanıyorsanız galiba onun için de ayrı olarak filtreleri ayarlamalısınız.

5GHz kullanan yok şu an.

Edit: Düzeldi sanki. Bir kendi telefonumu engellemeyi deneyeceğim.
Etkin ve devre dışı tuşları çok kafa karıştırıcı. Yarım saattir etkin sanıyordum ben :facepalm:

Hocam Türk Telekom'u bir arayın modem arayüzüne girmek için şifre falan isteyin onlar direk veriyor zaten kimin bağlandıgında görmek için Kaspersky kullanabilrisiniz bizimde öyleydi Mac adreslerinden engelledim sorun ortadan kalktı

O zaman Mac adresinize bakın. Belki de engellemek istediğiniz MAC adresi sizinki ile aynıdır. Mac adresleri her zaman farklı olmayabiliyor.
Ben etkin sanıyordum. Etkin yapınca tüm cihazların internet bağlantısı kesiliyor ama.

5GHz kullanan yok şu an.

Edit: Düzeldi sanki. Bir kendi telefonumu engellemeyi deneyeceğim.
Etkin ve devre dışı tuşları çok kafa karıştırıcı. Yarım saattir etkin sanıyordum ben :facepalm:

Ayrıca 5GHz, 2.4 GHz'den daha küçük bir alanı kaplar, ancak daha yüksek down ve upload almanıza vesile olacaktır inşaAllah. Denemenizi öneririm.

O zaman Mac adresinize bakın. Belki de engellemek istediğiniz MAC adresi sizinki ile aynıdır. Mac adresleri her zaman farklı olmayabiliyor.

Ayrıca 5GHz, 2.4 GHz'den daha küçük bir alanı kaplar, ancak daha yüksek down ve upload almanıza vesile olacaktır inşaAllah. Denemenizi öneririm.

Telefonum 5 GHz desteklemiyor bilgisayarı kastediyorsanız zaten Ethernet ile bağlıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı