Mac filtresinden engellenen kişi ertesi gün tekrar aynı Mac adresinden bağlanıyor

Olay başlıktaki gibi her gün Mac filtresini açıp kapatıp tekrar engellemekten bıktım. Adam her seferinde internetime bağlanıyor nasıl yapıyor onu bile bilmiyorum. Mac filtresinde adı varken Wi-Fi'ye bağlanıyor.

Şöyle yapacaksın, modem arayüzünden WPS'i devre dışı bırakacaksın ve Wi-Fi şifresini değiştireceksin. Modem arayüzü şifresinide değiştir. Muhtemelen modemin eski olduğu için WPS üzerindeki güvenlik açığından adam şifeni bile kırmıştır.

Büyük ihtimalle modem arayüz şifresini biliyor ve filtreden çıkarıyor olabilir,modem arayüz şifresini + wifi şifresini değiştirp bir de öyle deneyin, şifre belirlerken rakam ve işaretleri de kullanın.wps kapatın ve wifi şifresi sadece wpa 2 olsun

Büyük ihtimalle modem arayüz şifresini biliyor ve filtreden çıkarıyor olabilir, modem arayüz şifresini + Wi-Fi şifresini değiştirp bir de öyle deneyin, şifre belirlerken rakam ve işaretleri de kullanın. WPS kapatın ve Wi-Fi şifresi sadece WPA 2 olsun

Hayır filtrede hala gözüküyor ve modem arayüzü şifresini bilmediğinden adım gibi eminim ek olarak modem arayüzüne bağlanabilmek için internete bağlı olması gerekir.
Engelleme 24 saatlik mi acaba?
hayır başka engelli cihazlar haftalar sonra buraya geldiğinde Wİ-Fİ neden yok diye soruyor mesela bu bi şekilde aşıyor.

Hayır filtrede hala gözüküyor ve modem arayüzü şifresini bilmediğinden adım gibi eminim ek olarak modem arayüzüne bağlanabilmek için internete bağlı olması gerekir.

hayır başka engelli cihazlar haftalar sonra buraya geldiğinde Wİ-Fİ neden yok diye soruyor mesela bu bi şekilde aşıyor.
WPS in kapalı olduğundan eminseniz eğer servis sağlayıcınızı arayıp durumu bildirin. Çünkü bu tehlikeli bir durum. Sizin internetiniz ile İnternet üzerinden suç işlerse başınız ağrıyabilir.

WPS in kapalı olduğundan eminseniz eğer servis sağlayıcınızı arayıp durumu bildirin. Çünkü bu tehlikeli bir durum. Sizin internetiniz ile İnternet üzerinden suç işlerse başınız ağrıyabilir.
WPS 2.0 ı açtım kapatmalımıyım komple bir şekilde WPA2 zaten açıktı
Vodafone da telefonları açmıyorki Müşteri hizmetlerine bağlıyoruz diyip kimseden ses gelmiyor.

WPS 2.0 ı açtım kapatmalımıyım komple bir şekilde WPA2 zaten açıktı

Vodafone da telefonları açmıyorki Müşteri hizmetlerine bağlıyoruz diyip kimseden ses gelmiyor.
WPS çok büyük bir güvenlik açığıdır modemlerde kesinlikle kapalı olması tavsiye edilir, siz müşteri hizmetlerini aramaya devam edin. En azından Vodafona mail atıp internetinizi başkasının kullandığını resmi şekilde kayıtlara geçsin,

Geri
Yukarı