Mac için Dev-C++ alternatifi

Dryus

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
11
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
M1 Macbook Air 16/256GB
Meslek
Software Developer
Merhaba, okulda C öğrenmeye başlayacağız ancak hocamız Dev-C++ kullanıyor ve Mac için yok bu yazılım. Alternatif olarak C Lion indirdim Jet Brains öğrenci üyeliğim ile ancak rastgele bir örnek denerken #include <stdio.h> içeren kodların hata verdiğini gördüm ve araştırınca da bunun Windows kütüphanesi ile alakalı bir şey olduğunu duydum. Bunu nasıl çözebilirim veya #include <stdio.h> kısmı bana sıkıntı olur mu? Aydınlatırsanız sevinirim acemi sayılırım.

Mingw64 indirdiniz mi?

VS Code kullanabilirsiniz. Devcpp kadar rahat değil ama iş görüyor.

GCC zaten macOS'te Brew ile birlikte yüklenebiliyor. MinGW derleyici seti zaten GCC'nin Windows portu.

Soruya gelecek olursak, macOS için bir Dev-C++ alternatifi yok. Dev-C++ zaten Win32 API'si üzerinde çalışan bir yazılım. İstersen Code::Blocks kullanabilirsin, istersen de benim gibi VS Code tarzı bir metin düzenleyici kullanıp elle komut girerek derlersin.

<stdio.h> kısmı halloldu ancak şimdide <conio.h> hata veriyor. Bu nedir tam olarak?

<conio.h> bulunmayan tüm örnekler C Lion ve Xcode ile çalıştı. Sanırım o da Windows kütüphanesi ile alakalı bir kod imiş. Herkese teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…