Mac için Dev-C++ alternatifi

Dryus

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
11
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
M1 Macbook Air 16/256GB
Meslek
Software Developer
Merhaba, okulda C öğrenmeye başlayacağız ancak hocamız Dev-C++ kullanıyor ve Mac için yok bu yazılım. Alternatif olarak C Lion indirdim Jet Brains öğrenci üyeliğim ile ancak rastgele bir örnek denerken #include <stdio.h> içeren kodların hata verdiğini gördüm ve araştırınca da bunun Windows kütüphanesi ile alakalı bir şey olduğunu duydum. Bunu nasıl çözebilirim veya #include <stdio.h> kısmı bana sıkıntı olur mu? Aydınlatırsanız sevinirim acemi sayılırım.

C ya da C++ kodunu Debug etmek için gereken gcc compilerı yüklüyor.

GCC zaten macOS'te Brew ile birlikte yüklenebiliyor. MinGW derleyici seti zaten GCC'nin Windows portu.

Soruya gelecek olursak, macOS için bir Dev-C++ alternatifi yok. Dev-C++ zaten Win32 API'si üzerinde çalışan bir yazılım. İstersen Code::Blocks kullanabilirsin, istersen de benim gibi VS Code tarzı bir metin düzenleyici kullanıp elle komut girerek derlersin.

<stdio.h> kısmı halloldu ancak şimdide <conio.h> hata veriyor. Bu nedir tam olarak?

<conio.h> bulunmayan tüm örnekler C Lion ve Xcode ile çalıştı. Sanırım o da Windows kütüphanesi ile alakalı bir kod imiş. Herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı