Mac' İçin Sİstem Önerisi

Jordan Belfort

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Merhabalar,

Ben android, web ve .net geliştiricisiyim. Android uygulamaları geliştiriyorum. Artık iOS'a geçmek istiyorum fakat kararsızım.

Şimdi 5 6 bin tl verip dandik bir işlemci ve RAM almak insana koyuyor. :) Benim amacım mac almaktaki sadece IOS'a uygulama geliştirmek istiyorum yani ne tasarım yapacağım ne de başka bir şey için kullanacağım, sadece XCODE kullanacağım.

Şimdi almayı planladığım ürün:
Yapılandır - Eğitim için Apple Store (Türkiye)
Ek Özellikler : 16 GB Ram (bu kesin)
Ek Özellikler : Belki 2.9 GHz i5 olabilir. (bu kesin değil)

Şimdi ben bunun için böyle bir bilgisayar mı alayım yoksa MSI gibi ya da ASUS gibi Windows alıp Mac OX kurup lisans mı alayım ? Kararsız kaldım.

Birkaç videonuzu izledim Hackintos için. Her özelliği hemen hemen tamamını destekleyecek, Windows sağlam özellikli, sağlam işlemci, sağlam RAM'li, sağlam ekran kartlı bir Windows laptop mu alsam yoksa direk Mac OS mu alsam kararsızım. Eğer Windows alıp Mac OS kuracaksam Yosemite destekli olması lazım. Xcode birkaç ekstra özelliği var Yosemite için :)

Mac alsam da almasam da ben mecbur bir yandan Windows kullanmam lazım. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Neden böyle düşündüm : MSI gibi marakların 4 5 bin TL'ye alanacak incecik laptoplara bakın bu Apple özelliklere bakın. Arada uçurum var vs. genel olarak yardımcı olursanız sevinirim. Recep abi birçok kez bana yardımcı oldu bu konudada. Recep Abi senden bilgi bekliyoruz. Bana yardımcı ol, sonra param boşa gitmesin :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı