Mac Mini Alınır Mı?

Sercan Arğa

Kilopat
Merhabalar, bu Technopat Sosyal'deki ilk konum. Kuralları dikkatlice okudum, elimden geldiğince uygulamaya çalışıyorum. Ancak hatam olursa mazur görünüz.

Ben bir yazılım geliştiricisiyim, uzun süredir Kali Linux işletim sistemini kullanmaktaydım.
Artık MacOS'a geçme gereği duyuyorum. Stabilitesi, ve yazılımcılar için sunmuş olduğu birçok artıdan dolayı.
Almayı düşündüğüm model, şu an fiyatı 3.299,00 TL olan bu modeldir.

İsteklerim, Unity oyun motoru ile 3 boyutlu oyunlar yapabilmektir. Oyun oynamak için alınmaması gereken bir sistem olduğunun farkındayım. Ancak oynadığım Counter-Strike: Global Offensive oyununda bana sıkıntı yaşatır mı ? Merak etmiyor değilim.

İleriki zamanlarda rastgele erişim belleklerini 16 GB boyutuna artırmayı ve sabit sürücüyü katı hal sürücüsü ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Kullanmış, kullanmaya devam eden veya bilgili olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok müteşekkir olurum. Kolay gelsin.

Sistem özellikleri:
  • 2.6 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 (3.1 GHz’e kadar Turbo Boost)
  • 8 GB 1600 MHz LPDDR3 SDRAM
  • 1 TB Serial ATA Sürücü, 5400 RPM
  • Intel Iris Graphics

Son düzenleyen: Moderatör:
Macbook alıp SSD ve RAM upgrade yapmak bence daha mantıklı olur çünkü pil ömrü uzun gezerken çalışabilirsiniz ve çok taşınabilir her türlü işinizi görür.

Cihazda 4. Nesil işlemci var. Şu an piyasada 7. Nesil işlemciler mevcut. GPU Intel Iris Graphics 5100. Bu GPU ile bırakın oyun geliştirmeyi, oyun bile oynamakta zorlanırsınız.

Biraz tecrübeniz varsa ve meydan okumaları seviyorsanız Hackintosh yapabilirsiniz. Ya da Apple'ın Mac Mini'leri Kaby Lake ile güncellemesini beklemenizde fayda var.

Cihazda 4. Nesil işlemci var. Şu an piyasada 7. Nesil işlemciler mevcut. GPU Intel Iris Graphics 5100. Bu GPU ile bırakın oyun geliştirmeyi, oyun bile oynamakta zorlanırsınız.

Biraz tecrübeniz varsa ve meydan okumaları seviyorsanız Hackintosh yapabilirsiniz. Ya da Apple'ın Mac Mini'leri Kaby Lake ile güncellemesini beklemenizde fayda var.

Çok teşekkür ederim, beklemeye devam o zaman (y)
//Bu arada, ailecek izliyoruz abi :melek:

Geri
Yukarı