Mac mini M.2 alınır mı?

Mehmet Akif12

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
M2 Mac mini alınır mı sizce? Sadece Don't Starve + CS:GO + ETS 2 oynarim ama çok değil genel olarak kod yazarım ve fiyatı 17600TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
M1 olanına sahibim. Hiç oyun kurayım da oynayayım demedim. Ama onun haricinde cihaz çok sessiz. Az güç harcadığını ve verimli olduğunu anlıyorsun. Bir oyun bilgisayarı ile karşılaştırırsak avantaj ve dezavantajları var.

Benzer fiyata çok farklı bir performans alabilir misiniz araştırmak lazım iyice. Özellikleri nedir?
( RAM+SSD )

M1 olanına sahibim. Hiç oyun kurayım da oynayayım demedim. Ama onun haricinde cihaz çok sessiz. Az güç harcadığını ve verimli olduğunu anlıyorsun. Bir oyun bilgisayarı ile karşılaştırırsak avantaj ve dezavantajları var.

Benzer fiyata çok farklı bir performans alabilir misiniz araştırmak lazım iyice. Özellikleri nedir?
( RAM+SSD )
8-256 hocam

8 Ram çok yetersiz. Zaten sadece chrome kullansanız Ram problem. Depolamayı harici falan çözersiniz ama Ram' i halledemezsiniz. Alınmaz bence.

Hocam arada 6300 TL fark var.

Sizin bileceğiniz iş açıkçası. RAM'i bir daha yükseltemeyeceğinizi, SSD'yi de harici çözümlerle kullanabileceğinizi atlamayın. Logic Pro X açıkken ( projeye göre değişiyor tabii ) en az 11 GB RAM kullanıyor sistem.
İşletim sistemi zaten ortalamada 4 GB kullanıyordu sanırım.
E oyun da oynayacağım diyorsunuz CS 2 GB kullansa 6 GB, yetiyor diyelim.
ETS 2, 4 GB RAM istiyor sistem + oyun 8 GB.

Ben almazdım veya 6300 ₺ fiyat farkı verip 16 RAM'li versiyonu alırdım. Bu arada M1 de bakabilirsiniz arada atla deve bir fark yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı