Mac Mini Temizlik Sonrası Açılmıyor

djxeon

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Bir tane eski Mac mini aldım, cihazı ilk çalıştırdığımda her şey gayet temizdi ancak fanı ve içi bayağı toz doluydu ben de içini açıp temizlik yaptım. Fanı yağladım, termal macun yeniledim ve genel toz temizliği yaptım ancak temizlik yaptıktan sonra sistem açılmamaya basladı. Saatlerce logoda kalıyor içinde bir adet basmalı tuş var, ona basmayı denedim ancak basınca cihaz kapanıyor ve tekrar açmak gerekiyor. RAM soketini kontrol ettim ama nafile, sonuç aynı. Saatlerce logoda kalıyor.

Model: A1103

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanmıyorum dostum zaten tek kasa içerisinde HDD ve CD ROM var. İkisi de tek kart üzerinden bağlanıyor sistem çökmüş olabilir mi acaba ?

Peki dostum Power mac için hangi imajı tercih etmeliyim ?
Dostum illaki orijinal OS X CD olmak zorundamı yoksa imajı indirip CD'ye yazsam olur mu?

Mac Mini G4 seninki herhalde. En fazla OS X Leopard 10.5.8 olur. USB'ye ISO kurup boot ettiren var. Ama zahmetli bir iş boot ettirmesi.

Eğer USB Boot merak ediyorsan
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Orijinal al bence. Emeğe saygı.
DVD'ye de yazdırabilirsin.
Bir şey soracağım hocam. Sistemi Command-V tuşlarına basarak açabilir misin? Duran yerin fotosunu atar mısın?
PRAM sıfırlarsan belki olur?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı