MAC OS X 10.9.1 RAR Dosyasını USB Belleğe Yazınca Boot Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ondergul

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Ben MAC OS X 10.9.1 i indirdim. RAR dosyasını usb belleğe de yazdım. Ondan sonra ise bilgisayarı kapattım. Boot ettim usb bellekten, başlattım. Yalnız başlamadı. Yine windows'tan açtı. Mac kurmak için ne yapmam lazım? Usb belleğime yazdım. Başka bir şey yapmam gerekiyor mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar bu işi baştan anlatacak birisi var mı acaba? Elimde usb belleğim var içerisine yazılı mavericks 10.9.1 rar dosyası yazılı ondan sonra ne yapacağım, nasıl boot edeceğim usb'ye başka bir şey kurulacak mı? Yalnız mac bilgisayarım yok Windowsta yapacağım ayarlamaları olur mu böyle? Yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• Minitool Partititon Wizard: C sürücüsünü küçültmek ve Mavericks kurulumu için uygun bölümü yaratmada bu yazılımını kullanabilirsiniz.
  • Paragon Partition Manager: C sürücüsünden sonra oluşturduğumuz bölümü Apple HFS+ dosya sistemi olarak ayarlamak için Paragon’un ücretsiz yazılımını kullanacağız.

Herşeyden önce bunları indirip bilgisayarıma kuracağım. Bu işlemleri uyguladıktan sonra yeniden başlatıp boot mu edeceğim değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet boot edeceksin ama rehberin hiçbir yerinde RAR dosyasını USB belleğe yazın demiyoruz. RAW dosyasını yazın diyoruz, RAR içinden çıkan. Rehberlerde her şey açık ve net. Bir sorun olursa nerede takıldığınızı yazın ve ayrıntılı sistem özellikleriniz belirtip konu açın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı