OS X 10.9.4 Install USB İmaj Dosyasını USB Belleğe Yazamama Sorunu

mbugbul

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selamlar,

Öncelikle forumu dışarıdan bayadır takip ediyor ve videoları izliyordum. Yeni aldığım ASUS N56 VZ laptopuma MAC yükleyerek deneyimlemeye karar verdim.

Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı | Technopat Sosyal

Konusunu okudum ve ilgili rehber videoyu da izledim. İlk iş olarak elimde bulunan 32 gb USB flash belleğe OS X 10.9.4 raw imaj dosyasını atmaya çalıştım fakat Win32 Disk Imager veya SUSE Studio ImageWriter ile defalarca videodaki gibi denememe rağmen bir türlü yazamadım. Transmac'te de tanımıyor. USB bellek boyutu 8 gb iniyor. Düzeltip tekrar yazmayı denedim ama yine aynı. Acaba birşey mi atlıyorum? Bu arada başka USB bellek de denedim.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İnen dosyanın hatalı olma ihtimali var mı peki? Mac OS X imajı konusunda Hash'i anlatan bir yazı olacaktı yanlış hatırlamıyorsam, onu takip ederek dosyanın bütünlüğünü kontrol edebilirsiniz.

İnen dosyanın hatalı olma ihtimali var mı peki? Mac OS X imajı konusunda Hash'i anlatan bir yazı olacaktı yanlış hatırlamıyorsam, onu takip ederek dosyanın bütünlüğünü kontrol edebilirsiniz.

md5 değerleri aynı gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    30,4 KB · Görüntüleme: 526
Cevaplarınız için teşekkürler, 3 tane USB denedim ikisi 8 GB lik Toshiba diğeri Verbatim 32 GB lik model. Ayrıca defalarca kez biçimlendirdim hem de değişik programlarla değişik doya sistemi şeklinde. SUSE Studio ImageWriter ve Win32 Disk imager in ikisini de denediğimi belirttim. Ama sonuç aynı malesef daha ilk baştan hevesimi kaçırdı çünkü uğraşacak pek vaktim olmuyor. USB 3.0 veya 2.0 olması farkeder mi?

Bu arada imaj dosyasını buradaki linkten indirdim yani başka yerden değil. Çok ilginç bir sorun...

Cevabınız sorunu çözmemde yardımcı oldu. İnen dosya hatalı değilmiş fakat sanırım Recep Bey'in de bir yerde belirttiği gibi yanlış hatırlamıyorsam inen rar dosyasını winrar ın 5.0 ve üzeri versiyonu ile açmam gerekiyormuş. Winrar yerine başka bir sıkıştırıcı kullanıyordum açmak için. Şimdi problem yok USB diske başarılı bir şekilde yazıldı. Teşekkürler herkese.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı