Mac OS X El Capitan Bulanık Font Problemi

siccil

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar geçenlerde sistemime El Capitan 10.11.5 kurdum, her şey sorunsuzdu, ama fontlarda bir gariplik vardı. Windows'a geçince anladım ki, fontlar çok bulanık duruyordu El Capitan'da, Windows'ta ayna gibi. İnternetten biraz araştırdım.
Bu konuyu buldum, oradaki komutu girdim ama halen düzelmedi, sizlerde de aynı problem var mı? Yoksa benimki kendi sistemimden dolayı mı? Tekrar ediyorum Windows 8.1 fontlar çok güzel ama El Capitan çok kötü geldi gözüme. Epey bir baş ağrısına neden oldu.
Sistem özelliklerim:
  • İşlemci: Intel Core i5 6400
  • Anakart: MSI H110M Pro-Vd
  • Ekran Kartı: Intel HD 530 Dahili
  • Monitör: AOC I2269VW IPS Panel 21.5"
VGA ve DVI ikisi ile denedim sonuç gene aynı, anakartımda HDMI çıkışı yok. El Capitan görüntü ayarlarında 1920x1080 seçili. İlginize teşekkürler, kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
System Preferences/General / Use LCD font smoothing when available ayarlarını kontrol et.
Screen Shot 2016-06-21 at 00.37.34.png

hepsini denedim hocam sonuç negatif fontlar gözümü bozacak derecede, monitörden kaynaklanıyo desem windows ta sorun yok, bu macosx retina ekranla geldiğinden olabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı