Mac OS X El Capitan ethernet kurulum sorunu

osmansertbas

Hectopat
Daha fazla  
1-Merhaba bugüne kadar Mac osx işletim sistemini sadece kurulum aşamasını yapabildim. Sorunum sistemi kurduktan sonra ethernete bağlanamıyorum. Ethernet bağlantı sihirbazı idi sanırım yanlış hatırlamıyor isem orada ayarlar yapıyorum ancak bir türlü internete bağlanamadım.

2-Yeni 120 GB'lık SSD HDD aldım ve elimde de 500 GB'lık Samsung 7200 RPM harddisk var. Windows'u SSD'e kuracağım ve Samsung HDD'i depolama alanı olarak kullanacağım. Yani olursa SSD C disk olacak Samsung harddiskte D disk olacak. Böyle olunca normal harddiske oyun kurduğumda performans açısından SSD'nin bir yararı olur mu?

3-Windowsta 4 GB'lık USB flash belleğimi Readyboost özelliği ile sanırım RAM gibi kullanılıyor. Pro bilgisi olanlara sormak istediğim sizce performans açısından etkisi var mıdır?

Pc Özellikleri:
  • İntel İ3 3220 3.30 ghz
  • AMD Radeon Hd 6500 1gb ekran kartı 128 bit Directx 11
  • H61M- Pro Anakart
  • 4 gb 1333 mghz ram

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet icin kext yüklemelisin. Multibeast içinden senin donanımına uygun (Intel / Realtek) kext kurulumu yap.

Asus H61M-Pro kullandığını varsayarak:
1. Kurulumdan sonra ki ilk ayarlarda Klavye, Ethernet vs. kısmına geldiğinde İnternetim yok seçeniği ile ayarları bitir. Masaüstü geldiğinde donanımları tanıtmak için Multibeast kullan.
Ethernet için Realtek 8111(Multibeast EL Capitan), Ses için ALC 887(Multibeast Mavericks).
2.Oyunların hangi HDD'ye kuruluysa onun performansına bağlı. SSD'ye kurarsan daha performanslı olacaktır.
3.4gb ram için bu özelliğe gerek yok. Bunun performansa etkisi tamamen USB flash belleğein okuma yazma hızı ile alakalı. Düşük okuma yazma özellikli bir bellek ile bir etkisi olmaz.

Ethernet ve ses sürücülerini kuramazsanız kullandığım sürücüler aynı gerekirse paylaşabilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı