Mac OS X El Capitan RAW dosyasına nasıl AMD kerneli yüklenir ?

mustafiphp

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler

AMD işlemcili bilgisayarıma daha önce Yosemite kurmuştum şimdi El Capitan kurmak istiyorum. Rehberde AMD işlemciler için kernel gerekli denmiş kernelı edindim ama transmacle nasıl yazıcam hangi dizine yerleştiricem, bilgim yok.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Link paylaşımı yasak mı bilgim yok internette "El capitan amd kernel" diye search edersen bulabilirsin. Henüz test etmedim çalıştığına dair birşey diyemem

Zamanlama süper :). Şuanda amd sisteme Mac OS X El Capitan 10.11.2 kuruyorum fakat kernel işini sanırım yapamdım. Nereye atılıyor bu bilginiz var mı ?

System/ Library içinde Kernels adında bir dosya sen oluştur ve Kernel dosyasını içine koyup dene. Config.plist içindede şu ayarların olduğundan emin ol:
Kod:
<key>CsrActiveConfig</key>           
<string>0x67</string>             
<key>BooterConfig</key>             
<string>0x28</string>

System/ Library içinde Kernels adında bir dosya sen oluştur ve Kernel dosyasını içine koyup dene. Config.plist içindede şu ayarların olduğundan emin ol:
Kod:
<key>CsrActiveConfig</key>           
<string>0x67</string>             
<key>BooterConfig</key>             
<string>0x28</string>
Tamam peki sizin bu hazırladığınız El Capitan 10.11.2 için geçerli olurmu bu ? Gündüz Amd için destekli değil demiştiniz, ama ana konuda ' Sadece intel desteklidir. Amd desteği yok, Amd kullanıcıları kernel eklemeleri gerek' yazıyor. Yani bu ayarları yaparsam olurmu ?
Ayrıca dediğiniz dizinde Kernel dosyası yok inanın çok aradım ama yok :).

Bizim imajın içine yukarıda yazdığım gibi deneyebilirsin. Ancak başarılı olurmusun bilemiyorum. Sonuç olarak OS X AMD desteği vermiyor. Yosemite'den sonra AMD için Niresh tarafından EL Capitan imajı çıkmadığı için bizde AMD konusunda sadece Yosemite imajına kadar öneri yapabiliyoruz. Ve Chameleon desteğide vermediğimiz için AMD biraz sizin Google'da araştırma yapıp çözüm üretmeniz bir konu.

Bizim imajın içine yukarıda yazdığım gibi deneyebilirsin. Ancak başarılı olurmusun bilemiyorum. Sonuç olarak OS X AMD desteği vermiyor. Yosemite'den sonra AMD için Niresh tarafından EL Capitan imajı çıkmadığı için bizde AMD konusunda sadece Yosemite imajına kadar öneri yapabiliyoruz. Ve Chameleon desteğide vermediğimiz için AMD biraz sizin Google'da araştırma yapıp çözüm üretmeniz bir konu.
Anladım hocam teşekkür ederim. Elbette dediğinizi deneyeceğim. Şunu belirtmek isterim ki ; Niresh'in 10.10.1 imajı mevcut onu indireceğim DMG formatında. Sonra bunu, ismini tam bilemiyorum ama sanırım Win32 Disk maneger ile USB'ye yazacağım. Onuda Dual Boot olarak kuracağım. Ben sonucu veya sıkıntıyı buraya yazarım. Eğer kernel olayını çözebilirsem çok iyi olacak. Bir çok yabancı forumda gördüm, El Capitan'ın 10.11.2 xxx kernelleri hep paylaşılmış. Paylaştıklarına göre demekki bunu yapanlar var.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı