Mac Os X için bileşen uyumluluğu?

bkavakci

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
video kurgu, grafik animasyon
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle technopat kurucularına ve yürütücülerine sağladıkları hizmetlerden ötürü çok teşekkür ediyorum.
İşim gereği mac os x tabanlı bilgisayarlarla ve programlarla çalışıyorum. Mac'in performansına yaklaşık 3 yıldır tutkunum.

Kendi evimede nacizane bir workstation kurmaya çabalıyorum, en azından beni bir kaç yıl idare edebilecek bir bilgisayar.

Video kurgu, 2d, ve 3d grafik animasyon işleriyle uğraşıyorum..
Kurmayı düşündüğüm sistem bileşenlerini aşağıya detaylı şekilde ekleyeceğim.
Sizden ricam sistemle ilgili seçilen parçaların fiyatlarını aşmayacak öneriler ya da sistem OK! dir gibi yorumlar bekliyorum :)
Bu iki kasa arasındaki fark tasarım dışında PSU'ları 600w, 750w

Benim bileşenlerim için 600w yeterli midir? Yoksa illa 750w almak durumunda mıyım?

İşlemci için ise 4790 tercih ettim ama, 4770 de alabilirim sizce hangisini tercih etmeliyim?

Şimdiden değerli yorumlarınınz için teşekkür ediyorum.
Bu donanımların çoğunu bir araya getirirken Recep Baltaş'ın hazırladığı makalelerden yararlandım, ona da ayrıca teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat Sosyal'e hoş geldiniz. Güzel görüşleriniz için teşekkürler :)

Sistem gayet güzel. Anakart olarak Z97 alınabilir ama. Kasa olarak HAF derim zira Xigmatek pek kaliteli değil. Sac gibi. PSU olarak ise 600W yeterlidir. Ama 750W demek çok güç tüketecek demek değil. Sistem en fazla 150 Watt tüketir boşta.

CPU konusunda ise önce anakartı Z97 yapın, sonra bütçe artarsa bakarsınız duruma göre.

Uyumluluk konusunda da şunu diyebilirim, Z77 ve sonrası bütün anakartlar uyumlu sayılır. Ekran kartını da nVidia aldınız mı tamamdır.

Ne demek ben teşekkür ederim tekrar alakanız için.

Şimdi kasa ve PSU konusunda anlaştık.
Z97 Chipsetli anakart fiyatlarına baktım çok farklı olmayan modellerde mevcut fakat gigabyte modeller stokta yok gözüküyor.
  1. Yani MSİ ya da ASUS alınabilir mi?
  2. Bu kartları tercih ettiğimde hemen hepsi O.C ve DDR3 3200mhz gözüküyor. Bu şu demek oluyor mu ? ben ram bellekleri alırken atıyorum 1600-3200 mhz aralığındaki tüm ramleri tercih edebilir miyim?
  3. Tercih ettiğim ekran kartı Zotac Nvidia chipsetli 4 gb gtx760 bu kart hakkındaki fikriniz nedir ?
  4. Ekran karti ile ilgili okudugum tüm içeriklerde, 4gb olması önemli değil Asus daha iyi soğutur, Cuda işlemci başına çekirdek sayısı daha fazladır. 2gb OC edilmiş top modelini al diye önermeler var. Bu konuda ki fikriniz nedir ?

@Recep Baltaş , konuyla ilgili son yorumunuzu bekliyorum.

Anakarti MSI Z97 GAMING 5 INTEL Z97, DDR3 olarak degistirdim.
Ramlerler ilgili durumum hala muallakta.
CPU olarak 4770 de karar kildim. Daha iyi performans sagliyor gibi duruyor degerlendirmelerde.

Simdiden tesekkur ediyorum.

1. Evet, MSI veya ASUS alınabilir.
  2. 1600 MHz almanız en ideali olacaktır.
  3. Zotac'ı tavsiye etmem pek.
  4. Haklılar. 2 GB ya da 4 GB olması çok fark etmez. ASUS 2 GB OC, Zotac 4 GB'tan daha iyidir bence de.

MSI Z97 GAMING 5 de güzel tercih.

:) muhteşem. Bütün ürünleri aldım. Hemen hepsi Elime ulaştı Anakart ve ekran kartı hariç. Muhtemelen Pazartesi gecesi mac os x kurulumuna geçeceğim. Gelişmeleri aktarırım burdan teşekkürler tekrar.

Selamlar ... uygun yeri bulamadıgımdan buraya yazıyorum kusura bakmayın şimdiden Recep kardeşim senden bir ricaam var bu sisteme bir bak hele iyise bu sistemi toplıyıcam işlemci vsvs uygunmu i7 yükseltme yapabilirmiyim vsvs

Corsair 400 R Kasa

intel i3 550 1156 pin 3,20GHZ 4m

HYPER T4 LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU

Asus Z87-PRO Intel Z87 SOKET 1150 DDR3 3000MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart

Ekran Kartı HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1

Toshıba 3.5" 2TB SATA 3.0 32MB Önbellek 7200Rpm Harddisk DT01ACA200

Bellek - 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram

Sandisk 120GB Extreme II Sata 3.0 SSD (Okuma 550MB / Yazma 340MB) esesti

Asus DRW-24F1ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI

DRAGOON N422 RAM SOĞUTUCU

JET FLO 120MM KIRMIZI LED FAN 4 adet

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı