Mac OS X için Z77 anakart

Ohoooo, siz daha boot ederken takılıp yardım istiyorsunuz gençler. Ben 10 kere üst üste format atıp doğru kombinasyonu bulmaya çalışıyorum.

osaday, öncelikle sendeki siyah ekranla marki'nin aldığı siyah ekran farklıdır. O yüzden kendine yeni bir konu aç.

marki, nerde yanlış yaptım diyorsun. Boot ayarın UEFI mi? Bi foto koy bakalım Boot ekranından.

Videodaki bütün ayarları birebir yaptım. Bios resimleri ile ilgili resimleri veriyorum.

qwgyz.jpg

qwgxx.jpg

qwh0c.jpg

qwh1r.jpg

qwh33.jpg

Üstdeki resimde sadece SATA Mode Selection ' modda denedim 1 AHCİ 2 İDE olarak

qwh45.jpg

qwh5b.jpg

qwhls.jpg

Eğer bios ayarlarını doğru yaptıysam geriye iki seçenek kalıyor. bence ya Flash bellekdeki mac os x de bir sorun var. (transmac yüklemesi yaklaşık 45dk sürdü) Yada bendeki flash bellek bu iş için uygun değil.

teşekkurler

Son düzenleyen: Moderatör:
Size soyle siralayim. Anakartin bios menusundeki Bios Features altinda:

Hard Drive BBS Priorities > boot option #1 > sata pm: sandisk
cd\dvd rom drives BBS priorities > boot option #1 > sata pm: asus drw
floppy drivers BBS priprities > bootoption1# > kingston data raveler

Transmac yönetici olarak çalıştırdım.

Birde kullandığım flash bellek USB 2.0 bu bir sorun oluştururmu? Videoda kullanilan flash bellek USB 3.0 olduğu dikkatimi cekdi.

- - - Güncellendi - - -

Son durumum şu şekilde anlatmaya çalışacağım.

Bios da bircok kombinasyon denedim ama bir türlü sonuç alamadım. En son fark ettiğim flash diski Transmac le yükleme yatığım zaman F12 ile girdiğim boot menüsünde UEFI: USB şeklinde hiç bir seçenek çıkmıyor ama aynı flash belleği Win. ortamında biçimlendirdiğim zaman F12 boot menüsünde UEFI : USB USB seçeneği çıkıyor. Anladığım kadarıyla ya kullandığım usb 3.0 olmadığı icin görmüyor yada ben bu işten vaz gecmeliyim.

Burak bey bir çok seçenek ile çeşitli kombinasyonlar denedim. İnternet üzerinden aynı anakarta kurulmuş hazır bios ayarlarını bile denedim ( Gigabyte Z77-DS3H Hackintosh - OSX86: BIOS Settings ) Yeni sürüm bios ver. yükledim sonra eski sürüm bios ver. yeniden yükledim. Ama malesef herhangi bir yol kat edemedim. Yaptığım bios ayarları yukarıda verdiğim resimlerde var.

USB belleği nasıl hazırladığıma gelince anlatayım.

Adı lazım değil bir web sayfasından TRANSMAC programını indirip Yönetici olarak kurdum. Sistemi yeniden başlatıp TRANSMAC programını yönetici olarak çalıştırdım. Sağ klik RESTORE WITH DISK IMAGE seçeneğini seçip yüklemeyi tamaladım.

Çok geniş bir bilgisayar bilgim yok. Ne gördüysem onları uyguladım. Geriye bir tek USB 3.0 Flsh bellek denemedim. Onunda bir sonuç vereceğinide zanletmiyorum.

Üzücü!!

Bugün flash belleğim geldi. Yükleme yaptım ama sonuç hala aynı. Bir yol kat edemedim. Yeniden mac yazılımı indirip deneyeceğim. En son o kaldı. Anakart hala flash belleği UEFI olarak gormuyor sanırım. Bilemiyorum. Son olarak acaba herhangi bir mac bilgisayardan flash bellek hazırlayabilir miyiz?

- - - Güncellendi - - -

Şöyle bir sorunum var. Anakart TRANSMAC ile yükleme yaptıgım boot ekranında Flash belleği görüyor ama UEFI olarak değil. Win 8 de formatladığımda ise Flash belleği UEFI olarak görüyar. Acaba bendeki anakart bu iş için uygun değil galiba.

Kullanma kılavuzundan alıntı

Önyükleme Seçeneği Öncelikleri mevcut aygıtlar için genel önyükleme sırasını belirler. Örneğin, sabit disk ilk öncelik (Önyükleme Seçenek # 1) ve DVD ROM sürücüsü, ikinci öncelik (Boot Seçenek # 2) olarak ayarlayabilirsiniz. Bu liste sadece belirli bir türü için en yüksek önceliğe sahip cihaz görüntüler. Örneğin, Sabit Disk BBS Öncelikler alt menüdeki ilk öncelik olarak tanımlanan sadece sabit disk burada sunulacaktır. Önyükleme aygıtı listesinde dize: GPT formatı desteği Çıkarılabilir depolama aygıtları "UEFI" öneki eklenecektir. Dize: GPT bölümleme destekleyen bir işletim sistemi önyükleme için, "UEFI" ile başlayan cihazı seçin. Ya da GPT 64-bit, Windows 7 64-bit kurulum diski içerir ve "UEFI:" öneki optik sürücüyü seçin, Windows 7 gibi bölümleme destekleyen bir işletim sistemi yüklemek istiyorsanız dize.

Ve CSM Destek eski bir bilgisayar önyükleme sürecini desteklemek için UEFI CSM (Uyumluluk Destek Modülü) etkinleştirir veya devre dışı bırakır. Etkin geleneksel seçeneği ROM gerektiren bir işletim sistemi önyükleme sağlar. Otomatik BIOS otomatik olarak yüklenen işletim sistemine bağlı olarak bu ayarı yapılandırmanızı sağlar. (Varsayılan: Etkin)

Bir fikri olan varsa lütfen cevap yazsın!

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı