Mac OS X Kurulumdan sonra USB Belleği eski haline getirme

Kurulumdan sonra USb Bellegi Tekrar nasil eski haline getirecegiz.?
Mac üzerindenmi halledilecek.?

Hayır , yine Windows acıyorsun ve açınca çalıştırdan veya Win 7 / 8 kullanıyorsan arama kısmına cmd yazıyorsun ve üzerine sağ tıklayıp adminstrator olarak çalıştırıyorsun. Ardından aşağıdaki işlemleri uyguluyoruz.

Kod:
[U][B][COLOR=#ff0000]diskpart[/COLOR][/B][/U]
(Enter basıyoruz )
Kod:
[U][B][COLOR=#ff0000]list disk[/COLOR][/B][/U]
(Enter basıyoruz ve karşına sistemindeki takılı olan diskleri ve usb sürücüleri listeleyecek)

Listede kullandığın Usbnin kaçıncı disk olduğunu göreceksin. Disk 0 Disk 1 Disk 2 diye devam ediyor .

Kod:
[B][U][COLOR=#ff0000]select disk  0 1 2 3[/COLOR][/U][/B]
( Usb bağlantın kaçıncı disk ise ona göre yazıyorsun . Örneğin Usb Disk 2 de .

O zaman yazacağınız komut (select disk 2 ) olacak .

Biçimlendireceğin diski seçtiğine göre önce diski temizleyelim.

Kod:
[U][B][COLOR=#ff0000]clean[/COLOR][/B][/U]
(Enter )

Kod:
[U][B][COLOR=#ff0000]create partition primary[/COLOR][/B][/U]
( Enter )

Kod:
[B][U][COLOR=#ff0000]select partition 0 1 2 3[/COLOR][/U][/B]
( Usb belleğin kaçıncı disk ise onu yazıyorsun . Usb bellek Disk 2 ise select partition 2 yazıyorsun .)

Kod:
[U][B][COLOR=#ff0000]active[/COLOR][/B][/U]
( Enter )

Kod:
[U][B][COLOR=#ff0000]format fs=Fat32[/COLOR][/B][/U]
( Enter basıyorsun ve işlem yüzde yüz olana kadar bekliyorsun ve ayrıca eğer usb daha hızlı veri transfer modunda kullanmak istiyorsan fs=Fat32 yerine fs=NTFS yazıyorsun.)

Artık Usb eskisi gibi kullanabilirsin .

Not : Gireceğin komutları kırmızı yazı stili ile yazdım . Önemli notlarıda mavi yazı stili ile yazdım .

DISKPART CLEAN komutunu girdiğim zaman diskpart bir hata ile karşılaştı Sistem belirtilen dosyayı bulamıyor diye hata aldım.

Diskimi select disk diskno ile sectim. Sectigim halde diskimi temizlemedi. USB diskimi RAW olarak görüyorum. Partition komutunu girdiğim zaman CLEAN komutunda verilen hatayı alıyorum. Çözümü nedir ? Bilgisayar/ Yönet / Disk Yönetimine geldiğim zaman USB'yi ayrılmamış alan olarak görmekte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim USB maalesef RAW oldu. Bu komutları uyguladım, ama tam 99 oldu tam bitecekti parametre hatalı dedi. USB'yi nasıl kurtarabilirim?

• Başaramayan arkadaşlar "HP USB Disk Storage Format Tool"u da deneyebilirler.
  • Eğer bu da olmazsa bir yöntem daha var, WinToFlash programını kurup windows bir imajı USB diskinize yazmaya başlayın. İşlem başladığında ilk olarak flash belleğinizi biçimlendirecek ve sonra işleme devam edecektir, siz tam bu esnada işlemi iptal edip USB flash belleğinizi bilgisayarım'ı açıp oradan sağ tıklayıp biçimlendireceksiniz böylece sorununuz düzelmiş olacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı