Mac OS X Kurulumu Sonrası Windows'a Erişim

kemalicecek

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle Recep hocama sonra tüm dostlarıma teşekkür edip iyi geceler dileyip sorunuma geçiyorum. Ben rehberleri izleyip inceleyim Maveriks kurulumunu "neredeyse" tamamladım ama şöyle bi hatam oldu maveriks 10.9 u siteden degil benimde hatırlamadığım bir kaynaktan indirmiştim (aklıma gelmişken şu sorunlar sonrada nasıl lisans satın alabileceğimi de söylereeniz sevinirim daha o kısımla ilgilenmedim)

Sorunum şu ki örneģin rehberde Recep hocam bootloader ı kurmaktan bahsediyor. Bunu indirecekmişiz. Bu sonraya kaldı. Ethernet kablom arızalanmış sanıyorsam, fakesmc sanırım bu flashta olmalıydı bu programlara nasıl erişebilirim?

Şimdi mac i kapatım win e geçiş yapabilir miyim? Geri mac e nasıl dönebilirim. Bu sorularıma biraz acil cevap alabilirsem çoook sevinirim zira pc önümde boş boş beklemekte şuan. :) Tekrar teşekkürler ve iyi geceler dilerim. Hepimize kolay gelsin..

Edit:Yarım saatlik bekleme ile sistemden çıkış yapıp win i normal calıstirmayi denedim zorla startup repair menusune aldi ve simdi sistemi restore etmek istiyor..

Son düzenleme:
Önce UEFI Windows, sonrasında UEFI Mac OS X kurulan sistemlerde Windows'u açmak için boot menüsüne girip "Windows Boot Manager" seçmeniz gerekiyor. Yoksa Clover UEFI açılıyor. UEFI kurulum değilse bootloader'dan kolayca istediğiniz sisteme geçebilirsiniz. Bootloader kurmak yeterli.

Sıralamayı BIOS'tan da değiştirebilirsiniz.

Linsansı Mac App Store'dan satın alabilirsiniz Apple ID'niz ve Kredi Kartınız ile.

FakeSMC buradan indirilebilir: HWSensors - Browse Files at SourceForge.net (PKG olan en üstteki dosya)

Ama tavsiyem Multibeast olacaktır. İçinde hepsi var. Son sürüm 6.2.1.

Ben cevabı bekleyemeyip win7 formata giristim. Win7 i kurup 8e güncelleyip sonra temiz temiz yeni edindigim tecrübelerle tekrar macos u deneyecegim. Cevabınız için saolun. Simdilik pek anlamasamda multibeast nedir fln ufak ufak araştırmalarla bu cevabinizin benim icin daha anlamli olacagina inaniyorum. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı