Mac OS X Lenovo Y560p Kurulum

Emircan16

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Daha öncede AMD FX işlemci tabanlı masaüstü bilgisayarıma Mac OSX kurulu yapmaya çalışıp başarısız olmuştum. Sonrasında sinirlenip bir daha denememiştim. Ancak aklıma laptopumun İntel işlemcili olduğu geldi. Bende tekrar düşünüp Mac OSX kurmaya niyetlendim. Şimdi iATKOS ML2'yi indirdim. Öncelikle şunu söylemem gerekiyor ki hem Mac OSX'i hem de Windows'u kullanmam lazım. Ancak anakartımın UEFI desteği yok. Ancak EFI desteği bulunuyor.

Ben bu bilgisayar ile Dual Boot işlemi yapabilir miyim?

Eğer yapabilirsem öncelikle sanal bilgisayarda ML2'yi flash diske yazdırmam gerektiğini biliyorum. Sonrasında yapmam gereken işlemleri tam olarak bilmiyorum. Tüm rehberleri izlememe rağmen açıkçası biraz kafam karışık. Neyi hangi sırayla yapacağımı bilemedim. Bana özellikle yapmam gereken işlemleri açık bir dil ile düzgünce açıklayabilecek kişilere teşekkür ederim.

Sistem özellikleri;
Kod:
--------[ AIDA64 Extreme ]----------------------------------------------------------------------------------------------

Sürüm                                             AIDA64 v4.60.3100/tr
    Karşılaştırmalı Test Birimi                       4.1.611-x64
    Rapor Türü                                        Rapor Sihirbazı [ TRIAL VERSION ]
    Bilgisayar                                        EMIRCAN
    Oluşturan                                         Emircann
    İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows 7 Home Premium 6.1.7601.18409 (Win7 RTM)
    Tarih                                             2014-09-17
    Saat                                              22:41

--------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
      Bilgisayar Türü                                   ACPI x64-based PC  (Mobile)
      İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows 7 Home Premium
      İş. Sis. Servis Paketi                            [ TRIAL VERSION ]
      Internet Explorer                                 11.0.9600.17280
      DirectX                                           DirectX 11.1
      Bilgisayar Adı                                    EMIRCAN
      Kullanıcı Adı                                     Emircann
      Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
      Tarih / Saat                                      2014-09-17 / 22:41

Anakart:
      CPU Türü                                          Mobile QuadCore Intel Core i7-2630QM, 2200 MHz (22 x 100)
      Anakart Adı                                       Lenovo KL3
      Anakart Çipseti                                   Intel Cougar Point HM65, Intel Sandy Bridge
      Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
      DIMM1: Ramaxel RMT3020EF48E8W1333                 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (10-9-9-24 @ 666 MHz)  (9-9-9-24 @ 666 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)  (5-5-5-14 @ 380 MHz)
      DIMM3: Ramaxel RMT3020EF48E8W1333                 [ TRIAL VERSION ]
      BIOS Türü                                         Phoenix (02/11/11)

Görüntü Birimi:
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            AMD Radeon HD 6570M  (1 GB)
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            AMD Radeon HD 6570M  (1 GB)
      3D-Hızlandırıcı                                   ATI Mobility Radeon HD 5730 (Madison)
      Monitör                                           AU Optronics B156XW02 V2  [15.6" LCD]

Çokluortam:
      Ses Bağdaştırıcı                                  ATI Radeon HDMI @ ATI Redwood/Madison/Capilano - High Definition Audio Controller
      Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC272 @ Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller [B-3]

Depolama :
      IDE denetleyici                                   Intel(R) Mobile Express Chipset SATA AHCI Controller
      IDE denetleyici                                   JMicron PCIe MS Host Controller
      IDE denetleyici                                   JMicron PCIe SD Host Controller
      IDE denetleyici                                   JMicron PCIe SD/MMC Host Controller
      IDE denetleyici                                   JMicron PCIe xD Host Controller
      Disk Sürücüsü                                     WDC WD7500BPVT-24HXZ SCSI Disk Device  (750 GB, 5400 RPM, SATA-II)
      Optik Sürücü                                      DTSOFT Virtual CdRom Device
      Optik Sürücü                                      Optiarc DVD RW AD-7710H SCSI CdRom Device  (DVD+R9:6x, DVD-R9:6x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
      SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
      C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
      D: (NTFS)                                         437.8 GB (436.9 GB boş)
      Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
      Klavye                                            HID Klavye Aygıtı
      Klavye                                            Standart PS/2 Klavye
      Fare                                              HID uyumlu fare
      Fare                                              Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:
      Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
      Birincil MAC Adresi                               C0-CB-38-9D-83-BC
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet
      Ağ Bağdaştırıcısı                                 Qualcomm Atheros AR9285 Wireless Network Adapter  (192. [ TRIAL VERSION ])

Çevre Birimleri:
      Yazıcı                                            Fax
      Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
      USB2 denetleyici                                  Intel Cougar Point PCH - USB EHCI #1 Controller [B-3]
      USB2 denetleyici                                  Intel Cougar Point PCH - USB EHCI #2 Controller [B-3]
      USB-Aygıt                                         Generic USB Hub
      USB-Aygıt                                         Generic USB Hub
      USB-Aygıt                                         Lenovo EasyCamera
      USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
      USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
      USB-Aygıt                                         USB Giriş Aygıtı
      USB-Aygıt                                         USB Giriş Aygıtı
      USB-Aygıt                                         USB Input Device (Logitech Download Assistant)
      Pil                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
      Pil                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili
      Pil                                               Microsoft Bileşik Pil

DMI:
      DMI BIOS Sağlayıcısı                              LENOVO
      DMI BIOS Sürümü                                   3FCN19WW
      DMI Sistem Üreticisi                              LENOVO
      DMI Sistem Ürün Adı                               IdeaPad Y560p
      DMI Sistem Sürümü                                 Rev 1.0
      DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
      DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
      DMI Anakart Üreticisi                             LENOVO
      DMI Anakart Ürün Adı                              KL3
      DMI Anakart Sürümü                                Rev 1.0
      DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
      DMI Kasa Üretiçisi                                LENOVO
      DMI Kasa Sürümü                                   Rev 1.0
      DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
      DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
      DMI Kasa Türü                                     Notebook
@Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
ML2'nin UEFI desteği yoktu sanırım. Mavericks kurun:

Mac OS X Mavericks 10.9 RAW İmajı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı