Mac OS X Mavericks 10.9.3 RAW İmajı Usb'den Açmıyor

m b unal

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba

Elimde dell xps 15z notebook var. 10.9.3 raw imajı usb ye win32 diskimager ile yazdım. Fakat bir türlü usb'den boot edemedim. Chamelon için 1'e basmayıda denedim ama olmadı. Bu imaj sadece uefi anakartlarda mı boot ediyor acaba? Bios'da çok fazla bir ayar yok. Olması gereken her şey enable durumda zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zip dosyayi 7z ile actirdim. .raw olan dosyayi da win32imager ile flash diske yazdirdim. Flash diskte 2 adet partition olustu. Biri EFI etiketli fat partition, diğeri hfs+. Ayrica flash disk MBR den GPT te donustu.
Buraya kadar bir hatam var mi?

7zip ile denemedim. Normalde winrar 5.00 ve üstü ile açıp win32 disk imager ile yazdırınca sorun olmuyor. Ama öyle deneyebilirsin.

7zip winrar farketmiyor. sadece bu usb imaj uefi bios ile boot ediyor. Uefi olmayan sistemlerde boot etmiyor. Neyseki modlanmış bir bios ile ben uefi ekledim. Su an kurdum, ara sıra ekranın karışması ve programların donması dışında sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı