Mac OS X Mavericks 10.9.3 USB'den Boot Etme

Hasan Olpak

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben Lap Top' uma Mavericks 10.9.3 sürümünü USB'den boot edip 50 GB hfs+ format biçimli bölüme başarılı bir şekilde yükledim. Fakat tekrar UEFI USB'den başlatınca Boot from OS X yazısı gelmiyor. Ne yaptıysam olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB/ EFI / Clover / kexts/ 10.9 içinde HFSPlus.efi kext yoksa bunu indir ve klasöre koy:
HFSPlus.efi
Ve aynı klasörden VBoxHfs-64.efi dosyasını sil.
Ayrıca BIOS AHCI olduğundan emin ol.
dediğini yaptım ama yine olmadı bu arada geç cevap yazdım kusura bakmayın. şu anda benim tam sorunum şu; mavericks masaüstü ekranına geldim. fake smc yükledim clover v2 r2671 sürümünü yükledim.bu arada ben windows 10 yanında yükleme yapmaya çalışıyorum. dual boot yani. daha sonra masaüstünde mavericks kurulu olan diskin içinde yer alan efi dosyasındaki "boot" ve "clover" dosyalarını sildim.clover confikrator ile ekstra menüsündn mount efi yi seçerek usb nin içindeki efi dosyasına eriştim usb nin içinde olan efi dosyasındaki boot ve clover klasörlerini maverivks in kurulu olduğu diskin içindeki efi klasörünün içine attım.( Soruıumu uzunca anlattım ama çözmem gerekiyor :) ) daha sonra usb yi boot ederken yani tekrar usb den başlatacağımda booot from os x yazısı gelmiyor. bu arada mavericks i bukelamun bootloader den açıyorum. bi tirlü usb olmadan başlatamıyorum.

Son düzenleme:
Sen sanıyorum Chameleon kullanıyorsun. Multibeast programı içinden Easy beast seçerek Chamaleon bootloader kurulumunu yap. Clover istiyorsan aşağıdaki bağlantıdan "Kurulum sonrası sistemin USB olmadan açılması için yapılacaklar" konusunu takip et.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı