Mac OS X Mavericks 10.9 usb belleği bootable yapma

cagtay

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, bugün OS X Mavericks dosyanı indirdim. Raw çıktı. Usb belleğe atamıyorum, boot görmüyor. Nasıl çevireceğim sabahtan beri bakıyorum. Bana bir yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyla ilgilenen de yok dünden beri uğraşıyorum, fakat olmuyor dediklerini aynen uyguluyorum. Boot işlemi bittikten sonra usb içi bomboş oluyor.

İ7 turbo boost
1 gb Nvidia gt 520m
500 GB HDD
8 GB Ram.
Detaylar nerde işletim sistemi nedir? Sabit diskin MBR mi, GPT mi? Usb belleği biçimlendir biçimlendirirken dosya biçimini NTFS yap. Dene bunları.
Bios ayarlarını resetledin mi? Usb bozuk felan da olabilir yada taktığın portu da kontrol et eksik dosyalar da atabilir.

İsletim sistemim Windows laptob'uma os x yapmak istiyorum. Bellegim calısıyor, denilen tüm detayları denedim.

Sabit diskimin MBR veya GTP oldugunu nereden ögrenebilirim?

Peki neye göre ögreneceğim, size habire soru sordum ama ona göre yol izleyeyim ?

Verdiğim linkten programı indirip kurun açın, programı orda sabit diskinizi bilgileri yazar. Mbr ise diskiniz kurulumda sıkıntılar çok meydana geliyor. Gpt ise daha rahat oluyor. Benim de o kadar çok bilgim yok bildiklerimi paylaşıyorum sizinle.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı