Mac OS X Mavericks 10.9 Yükleme DVD'si

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Apple tarafından üretilen Mac bilgisayarlara Mavericks kurmak isteyen kullanıcılar kat.ph sitesine girip buradaki "Mac OS X 10.9 Mavericks Install DVD Retail" isimli torrent'i indirip bunu PC üzerinden Transmac ile Dual Layer DVD'ye yazarak kurulum yapabilir.

Mac üzerinden yazmak isterseniz de bu programı kullanabilirsiniz:

DiskMaker X

Windows kullanıcıları Transmac'in en son sürümünü indirip Yönetici olarak çalıştırdıktan sonra DMG dosyasını USB belleğe Restore edebilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bu DVD, Clover Efi ile boot edilmiş bir USB ile normal pcye kurulum yapabirmiyiz. Misal Usb ile sistemi açıp Dvd iconunun üzerine tıklayarak.
Elimde bir kurtarma diski olsun istiyorum sonuçta Hackintosh :)

Peki bu dosya temiz mi? Daha doğrusu içinde bir boot loader var mı? Mac Mini'nin yazılımını yeniden yüklemem gerekiyor ama Internet Recovery ML'de. Clover ile olanı kurduğumda ise Recovery'im silindi...

Peki bu DVD, Clover Efi ile boot edilmiş bir USB ile normal pcye kurulum yapabirmiyiz. Misal Usb ile sistemi açıp Dvd iconunun üzerine tıklayarak.
Elimde bir kurtarma diski olsun istiyorum sonuçta Hackintosh :)

Pek sanmıyorum açıkçası. FakeSMC Kext'sini de inject etmek gerek ve bu beni bile aşıyor.

Peki bu dosya temiz mi? Daha doğrusu içinde bir boot loader var mı? Mac Mini'nin yazılımını yeniden yüklemem gerekiyor ama Internet Recovery ML'de. Clover ile olanı kurduğumda ise Recovery'im silindi...

Dosya temiz dediğim gibi. İçinde Mac'in kendi bootloader'ı var ve sadece Mac'lerle uyumlu.

Disk Maker X uygulaması benden 8 GB lik Usb bellek istiyor. Bende 4.7 GB boş DVD var oysa Mavericks 5 GB küsür. Bunu bu DVD'ye nasıl boot edecek ki? Transmac haricinde Hackintosh üzerinde bunu DVD'ye nasıl boot edebilirim ?

Elimdeki Mac'e kurmak için "Mac OS X 10.9 Mavericks Install DVD Retail"
imajına ihtiyacım var. Internet Recovery'den çektiremiyorum.
Meden diye sorarsanız macbook 2.1 sistem ve güncellemiyor. (Patch ile yapılabiliyor.)
Orjinal dosyayı elde edecek olursam EFI32 ile boot edebilecek hale gelebileceğim.

Apple Mountain Lion sonrası OS X sürümlerinin DVD 'ye basmadı. Dolayısıyla Apple Store verisyonunu indirip senin hazırlaman gerekiyor.
Aşağıdaki linkten Mavericks App Store versiyonunu indir ( Torrent kullanmadığım için linkin geçerli olup olmadığını bilmiyorum. Bu noktada denemen gerekecek) :
[Link kaldırıldı, zararlı site.]
Ardından aşağıdaki rehber ile Dual-Layer DVD'ye yazdır:
How to Create a USB or DVD Installer for OS X - TekRevu

Hızlı cevaba teşekkürler.

Linkteki torrent zip dosya hakkında yazayım, içeriği çıkmayan çöp.
Appstore üzerinde satın alacak sürüm halinde var fakat indirelebilen bir sürüm kalmamış, kaldırmışlar.

1 sürüm buldum aramalarım sonunda onunla uğraşacağım ilerleyen zamanda buradan konuda bilgi veriririm veya yeni konu açarız.
Macbook veya asus hangi makinaya uğracağım ortaya çıkacak.
H81M yongsetli anakarta Ozmosis BIOS yazdım bakalım neler kazanacağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı