Mac OS X Mavericks 4 ekran sorunu

Recep bey merhaba benim casper cihazda da aynı sorun oldu.
GraphicsEnabler=Yes komutu ile boot etmeme rağmen ne yazık ki düzelmedi.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Bir de bu GraphicsEnabler=Yes komutu her boot ekranında ilgili yerden silinmiş oluyor tekrar yazıyorum. bu normal mi?

Sorunu çözüm gibi. Bende ikinci bootloader ile kurulum olmustu. Yine aynı yerden giriş yapmak gerekiyormuş.
Kendim sorup kendim cevaplamış gibi oldum biraz ama... Kusura bakmayın.

Boot kopyalama işlemi yapıldıktan (USB EFI'den sistem EFI'ye kopyalayıp) sonra yani pcden boot etmek ettiğimde ikinci bootlader kullanarak kurulum yaptığımdan sistemden boot yaparken bukalemun loader'a ulaşamıyorum. Öyle olunca 4 ekran sorunum hala devam ediyor... Yardımcı olabilirseniz sevinirim... Kurulum sırasında anlatıldığı gibi 1'e basınca ikinci bootloader gelyordu. Ancak bahsettiğim kopyalama işlemi (sistemden boot etmek) nden sonra ikinci bootloadera (1 bassam da gelmiyor) ulaşamıyorum...

Sizin Chameleon kurmanız lazım. EFI kopyalama işi, Clover bootloader kurulumu. Bu rehbere bakınız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı