Mac OS X uyumlu 3000 TL sistem toplama

mtahir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, uzun süredir Macbook kullanıyorum. iMac alıp o kadar para verip harap etmek istemiyorum. Ayrıca dual boot yapıp hem Windows hem Mac olarak kullanmak istiyorum.

3000 Tl'ye kadar monitör hariç Mac uyumlu donanım toplayabilir miyiz? Önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu herkesin yardım edebileceği bir konu değil. Bende bir ara çok uğraştım OS X ile ama tüm donanımları bilmek mümkün değil. Sonuçta bununla uğraşan kendi donanım uyumluluğuna bakıyor sadece.
Sosyal de direk OS X konusunda biraz araştırma yaparsan istediğin sonuca rahatlıkla ulaşırsın. :)
Sisteme gelince bir kaç tavsiyede bulunayım sana.
İşlemci olarak İntel tercih etmen en can alıcı noktalardan biri. :)
Ekran kartı olarak ise Nvidia iyi olur. Normalde onboard ekran kartı olmayan bir işlemcide seçebilirsin. Ama masaüstünde zaten onboard devre dışı bırakabilirsin. Hem onboard hemde harici ikisini birden tanıtamazsın. Çünkü en son OS X lerin Nvidia nın optimus desteği yoktu. Yenilerde geldimi bilmiyorum.
Ayrıca İatkos platformu ilede görüşebilirsin. Yada topladığın sisteme direk uyumlu kurulum imajı yaptırabilirsin. Tabi onlar işi biraz ticarete döktüler. :)
Aklıma gelenler bu kadar şimdilik.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı