Mac Os X Yosemite Chameleon Boot Sorunu

• Konuyu başlatan Ozzy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 1B

Ozzy

Kilopat
Merhabalar,

Eski bilgisayarıma MacOs kurmaya karar verdim. Recep abinin verdiği yosemite raw dosyasını usb belleğe Win32 Disk İmager ile yazdırdım. Anakartımda uefi desteği olmadığı için chameleon ile kurulum yapmam gerekiyordu. Bir türlü kurulum ekranını göremedim. Önce ekran kartım nvidia olduğu için transmac ile usb nin içine girip NVDA dosyalarını sildim. Sonuç yine aynı. Ardından kernelcache dosyasını silip denedim sonuç aynı. bende konuyu foruma taşıdım. @Recep Baltaş abi bakarsan şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim:
CPU: İntel Core 2 Duo E8400
Anakart: Msi P31 Neo 2
RAM: 2GB DDRII 667 Mhz
GPU: Nvidia Gtx 650 Ti Boost
HDD: 200 Gb Maxtor SataII

Sorunun videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Clover ile denedinizmi?Anakartınız legacy bios olsun fark etmez.
Clover (legacy bios,efi bios,uefi bios) desteği mevcut siz birde clover deneyin.

Son düzenleme:
Clover ile denedinizmi?Anakartınız legacy bios olsun fark etmez.
Clover (legacy bios,efi bios,uefi bios) desteği mevcut siz birde clover deneyin.
Usb belleği sıfırdan tekrar bootladım. Şimdi yüklediğim videodaki gibi yeniden başladı. Sonra içinden NVDA kext lerini tekrar çıkardım sonuç aynıydı. @Recep Baltaş In burada aldığı hataya benziyor.

Sorunun videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı