Mac OS X Yosemite Kurulum Sonrası GT 425M Ekran Problemi

Berkay AKSOY

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 4 gündür mac os x kurmaya çalışıyorum. Bugün kurulumu yaptım. İlk başta kurulum yaparken ekran gitti siyah ekran geldi ve 5dk. bekledi sonra kuruluma geçti. Kurulumu yaptım ancak kurulumdan sonra ekran gelmedi. Bende şu komutlar ile açıyorum ancak bu seferde ekranda çok kasmalar oluyor:

Kod:
-v kext-dev-mode=1
nvda_drv=1
nv_disable=1

Sanki ekran kartını yüklememiş gibi ama işin garibi sistem bilgisinde nvidia gt425m yazıyor ama 1gb yerine 512mb olarak görüyor.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki hocam
  • Intel core i7 730qm 2.8ghz
  • 4gb ddr3
  • Nvidia GT 425M 1gb 128 Bit
  • Atheros Ar9285 Wi-Fi
  • Bios UEFİ degil

Kurulum yaptıktan sonra clover configurator ile ekran kartının driverini kurdun mu? Ben öyle yapınca olmuştu. İntel hd 4400 var bende. Id sini girince görmüştü ve kasma gitti. Ama yinede adminlerden aldığın tavsiye daha iyi olur. Bende kurdum sorunsuzca benim wifi çalışmadığı için sildim.

Arkadaşım bende de hemen hemen aynı sorun vardı, grafiği biraz olsun hızlandırmayı başardım fakat çözünürlük değişmedi. İlk kurulum yapacağım yerde grafik incekor menüde fake id yazan yerde 01660004 yazıp kurdum şimdi biraz daha iyi oldu.
Anladığım kadari ile nvidia sorun çıkarıyor gtx560m var bende.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı