Mac OS X'i Boota ekleme

Burak-123

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar dün bilgisayarıma Mac kurdum(10.9.4) fakat kurulumu Clover ile yapamadım sürekli Kernal Panic verdi. Şu anda Mac kurulu ve çalışıyor fakat Clover ile açmaya çalışınca Kernal Panic veriyor. Ben bu sistemi Boot menüsüne nasıl ekleyeceğim yardım istiyorum. Bir sorunum daha var sistemi Mounth etmeye çalışınca sabit diskin EFI bölümü açılmıyor. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi -X ile başlatıyorsanız EFI bölümü Mount olmaz. Hata aldığınız bölümün resmini ekler misiniz? Sistem özelliklerini de belirtin lütfen?

Sistem -X ile bile Clover Boot ile Boot etmiyor ne yazık ki. Boot ekranına geçerken 1'e basıp diğer Bootloader ile Bootup yapıyorum.
Sistem:
  • i5 2430M
  • HD6470M & Intel HD 3000 Graphics
  • 8 GB 1333 MHz
  • HP G6 1215ST
RENDOa.jpg

Tabi ki denerim siz yeter ki isteyin. Sistemim düzgün çalışıp boot sırasına eklenirse minnettar kalırım.

Hocam denedim fakat yine olmadı. :(
9vAYnk.jpg

Clover Options sekmesine girip;
  1. CPU tuning menu/PatchAPIC + işaretleyin
  2. GraphicsInjector/ bütün işaretleri + işaretlerini kaldırıp InjectEDID + işaretlerek deneyin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı