Mac OS X'i Çift Monitör ile kullanmak

Testarossa

Hectopat
Merhabalar. MSI GE60'da Windows 8.1 ve Mavericks'i Dual Boot ile kullanıyorum. Sorunlarımdan biri kulaklık çıkışının çalışmamasıydı ama bunun için zaten bir konu açmıştım. İkincisi ise VGA çıkışından görüntü alıp çift monitör kullanamamam. Yüzeysel bir araştırma yaptım ama bir sonuca varamadım henüz, o yüzden doğrudan buraya sorayım istedim. Bu sorunun çözümünü bilen, konuyla ilgili fikir sahibi olan var mıdır?

Acaba 2. ekran kartını BİOS üzernden veya ID ekleyerek kapatmış mıydınız ? Aksi halde sildiğiniz Nvidia kextleri falan varsa onlarda sorun yaratabilir.

Technopat'ın Youtube kanalı üzerindeki rehberleri takip ederek yapmıştım kurulumu, orada Nvidia kextlerinin silinmesi söyleniyordu ve ben de sildim. İkinci ekran kartı olarak GTX 850m var.

Recep Baltaş kurulum videosunda üstüne basa basa Nvidia kextlerinin silinmesi gerektiğini, aksi halde kurulum ekranına bile ulaşamayacağımızı belirtmişti. Bu sorun sanırım çift ekran kartlı dizüstü bilgisayarlarda var, masaüstlerinde yok.

Kext silmeden defalarca kurulum yaptım. Evet iki ekran kartlı dizüstü sistemlerde var bu sorun. Şöyle bir deneme yapabilirsiniz. Kurulum USB ile sıfırdan kurulum yapacakmış gibi sistemi açıp VGA görüntü almaya çalışın. Nvidia kextlerini tabiki de silmeden bu deneme işlemini yapın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı