Mac OSX Sierra - GTX 1060 Çözünürlük Sorunu

Kemal Helvacı

Hectopat
Daha fazla  
Asus Nvidia Geforce GTX 1060 ekran kartına Mac OS desteği yok sanırım. IG-Platform-ID bulamadım bayağı bir ID denedim fakat ne yaparsam yapayım 5mb'dan daha fazla görüntüleyemedim ve çözünürlük 1024 de kaldı. Web driver kurarak aşağıdaki resimdeki gibi ekran kartını tanıttım ama dediğim gibi 5 mb durumunu ve çözünürlüğü halledemedim bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

İşlemci, RAM bilgisi resimdeki gibi. Anakartım: MSI B150M Bazooka.
nvidia 1060.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bende gtx 1060 için Nvidia desteği bekliyorum.Hala sürücü yayınlanmadı GTX 1080 ti modeli çıksa bile.Benim sistemim 7mb olarak açıyor ama çözünürlüğü 1080p yapmayı başardım.Teknopat sitesinden indirdiğim Sierra içinde var olan Clover ile bu yapılabiliyor.

Merhaba bende gtx 1060 için Nvidia desteği bekliyorum.Hala sürücü yayınlanmadı GTX 1080 ti modeli çıksa bile.Benim sistemim 7mb olarak açıyor ama çözünürlüğü 1080p yapmayı başardım.Teknopat sitesinden indirdiğim Sierra içinde var olan Clover ile bu yapılabiliyor.

Selamlar bende de gtx 1070 var, driver desteğinin çıkacağı yok gibi fakat görüntüyü en azından 1080p yapabilmek de bi nebze iyidir herhalde. Nasıl yaptığını sorabilir miyim? (Yani cloverdeki hangi ayarlarla vs..)

Merhaba Önce clover configurator programını çalıştırıp MOUNT EFI kısmından Mount EFI Partition butonuna basarak diski boot ettiğin EFI kısmını açıyorsunuz. EFI nin içinden config.plist sodyasının üstüne gelerek clover configurator ile aç diyorsunuz. Açtığınız dosyayı düzenlemek için clover configurator'ün GUI bölümünden Screen Resolution yazan yeri 1920 x 1080 yazıp kaydedip çıkıp ve sistemi yeniden başlatıyorsunuz. Bu kadar kolay gelsin..
Not : Eğer mount edeceğin diski bilmiyorsanız disk İzlencesi yardımı ile diskleri işaretleyip bilgi dediğimizde hangi diskin 1 veya 0 olduğunda öğrenebilirsiniz.

Merhaba Önce clover configurator programını çalıştırıp MOUNT EFI kısmından Mount EFI Partition butonuna basarak diski boot ettiğin EFI kısmını açıyorsunuz.EFI nin içinden config.plist sodyasının üstüne gelerek clover configurator ile aç diyorsunuz.Açtığınız dosyayı düzenlemek için clover configurator'ün GUI bölümünden Screen Resolution yazan yeri 1920 x 1080 yazıp kaydedip çıkıp ve sistemi yeniden başlatıyorsunuz.Bu kadar kolay gelsin..
Not : Eğer mount edeceğin diski bilmiyorsanız disk İzlencesi yardımı ile diskleri işaretleyip bilgi dediğimizde hangi diskin 1 veya 0 olduğunda öğrenebilirsiniz.

Teşekkürler, deneyeceğim. ;)

Kartı tanımadığı için çözünürlük artırırsanız size kesinlikle olumsuz olarak döner. Az bir bellekten çok performans bekleyeceksiniz çünkü. Şansınız varsa O/B ekran kartını aktif edin. Bir çok kullanıcı O/B ile kullanıyor ve performans sorunu yaşamıyor.

Şuan için sadece Maxwell mimarili ürünlerin desteği mevcut. Pascal için bir destek gelmediği sürece yüksek performansta kullanım zor. Arkadaşlarında dediği gibi çözünürlüğü yükseltmeniz performans sorunlarına yol açacaktır. Ve tam olarak işlemci modeliniz nedir ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı